Meetbouten Amsterdam
Deze kennisbank laat zien hoe snel huizen in Amsterdam zakken, per stadsdeel, buurt en straat. Wij hebben de volledige meetboutregistratie van de gemeente Amsterdam doorgerekend: 12.941 meetbouten en 71.975 metingen uit de periode 1948 tot en met 2026. Alle cijfers staan hieronder in tabellen en zijn als CSV-bestand te downloaden.
In het kort: de belangrijkste feiten over meetbouten in Amsterdam
- 98% van de gemeentelijke meetbouten in Amsterdam is gezakt sinds de nulmeting.
- De helft van de meetbouten zakt 0,96 mm per jaar of meer (mediaan). 48% zakt meer dan 1 mm per jaar, 10% meer dan 2 mm per jaar.
- De zakking gaat door: bij 93% van de meetbouten liet ook de laatste meetperiode nog zakking zien. Het tempo daalde nauwelijks, van 0,98 naar 0,92 mm per jaar.
- Bij 92% van de adressen met een gemeentelijke meetbout zit er maar één meetbout. Bij 97,5% zitten alle meetbouten in dezelfde gevel.
- Van de meetbouten die de gemeente als actueel aanmerkt, is 60% sinds 2016 niet meer gemeten.
- Oost, Centrum en West zakken gemiddeld sneller dan Zuid. De snelst zakkende buurten met metingen na 2016 zijn de Haarlemmerbuurt-West, de Zuiderkerkbuurt en de Timorpleinbuurt-Zuid.
- Eén meetbout is niet genoeg om de fundering van één huis te beoordelen. Premiumkeur adviseert minstens acht meetbouten, verdeeld over voor- en achtergevel, of bij aankoop een funderingsonderzoek.
Bron: Registratie meetbouten, gemeente Amsterdam (open data), opgehaald op . Analyse: Premiumkeur Amsterdam. Geschreven door Fred Tokkie, eigenaar van Premiumkeur en sinds 2009 bouwkundig inspecteur in Amsterdam. Bijgewerkt op 2 november 2026.
Kerncijfers meetbouten Amsterdam
De tabel hieronder vat de analyse samen. Elk cijfer is berekend uit de openbare meetboutregistratie van de gemeente Amsterdam.
| Gegeven | Waarde | Toelichting |
|---|---|---|
| Meetbouten in de registratie | 12.941 | Alle meetbouten die de gemeente sinds 1948 heeft geregistreerd |
| Metingen | 71.975 | Waterpassingen van 1948 tot en met 2026 |
| Bruikbare meetbouten | 10.558 | Minstens twee metingen over minstens drie jaar |
| Gezakt sinds de nulmeting | 98,1% | 1,4% van de meetbouten is gestegen |
| Zakt nog bij de laatste meting | 93% | Laatste meetperiode van elke meetbout |
| Mediaan zakking | 0,96 mm per jaar | De helft zakt sneller, de helft langzamer |
| Meer dan 1 mm per jaar | 48% | Van de bruikbare meetbouten |
| Meer dan 2 mm per jaar | 10% | Van de bruikbare meetbouten |
| Meer dan 4 mm per jaar | 1,2% | Van de bruikbare meetbouten |
| Tempo eerste en tweede helft meetperiode | 0,98 en 0,92 mm per jaar | De zakking vertraagt nauwelijks |
| Actuele meetbouten | 10.785 bij 9.533 adressen | Gemiddeld 1,13 meetbout per adres |
| Actuele meetbouten niet gemeten sinds 2016 | 60% | Oude meting zegt weinig over de zakking nu |
Wat is een meetbout en wie meet er in Amsterdam?
Een meetbout is een metalen bout in de gevel of een bouwmuur. Een landmeter bepaalt hoe hoog de bout ligt ten opzichte van NAP. Het verschil tussen twee metingen is de zakking. Een meetbout zegt dus alleen óf een punt van het huis zakt en hoe snel, niet waarom.
In Amsterdam meten twee partijen. De gemeente volgt met haar meetbouten hele bouwblokken en straten; die metingen zijn openbaar. Eigenaren, VvE’s en kopers laten daarnaast zelf meetbouten plaatsen voor hun eigen pand; die metingen staan alleen in het rapport van het meetbureau. Een uitgebreide uitleg en een zoekfunctie per straat en buurt vindt u op de pagina Wat zijn meetbouten?
Waarom de meetperiode zo belangrijk is
In het kort: hoe langer een meetbout is gemeten, hoe betrouwbaarder de uitkomst. Meetbouten die pas één of twee jaar op een gebouw zitten, zeggen nog weinig. Kijk daarom altijd over hoeveel jaar en hoe vaak er is gemeten.
Een meetbout meet het verschil in hoogte tussen twee momenten. Over één jaar is dat verschil bij een gewoon Amsterdams pand vaak maar een millimeter of minder. Kleine meetverschillen en seizoensinvloeden, zoals een hoge of lage grondwaterstand en temperatuur, wegen dan zwaar. Een gemeten zakking van 1 mm in één jaar kan echte zakking zijn, maar ook ruis. Over tien jaar met meerdere metingen wordt de trend wél duidelijk: dan valt een enkele afwijkende meting weg tegen de rest. Het werkt zoals bij elke statistiek: hoe langer de meetperiode en hoe meer metingen, hoe betrouwbaarder het gemiddelde.
| Meetperiode | Betrouwbaarheid | Wat u ermee kunt |
|---|---|---|
| Alleen een nulmeting | Geen | Zegt niets over zakking; er is nog niets om mee te vergelijken |
| 1 tot 2 jaar | Laag | Hooguit een eerste indicatie; meetverschillen en seizoensinvloeden kunnen de uitkomst bepalen |
| 3 tot 5 jaar, meerdere metingen | Redelijk | Een bruikbare trend, vooral als de metingen verspreid over de jaren liggen |
| Langer dan 5 jaar, regelmatig gemeten | Goed | Betrouwbare zakkingssnelheid, mits de laatste meting recent is |
In onze analyse van de gemeentelijke registratie hebben wij daarom alleen meetbouten meegeteld met minstens twee metingen over minstens drie jaar. Van de 12.941 meetbouten vielen er zo 2.383 (18%) af. De gemeente Amsterdam gaat in haar beleidsregels voor bestaande funderingen ook uit van meetboutgegevens die over een langere periode regelmatig zijn gemeten.
Let op: korte meetreeksen in een verkoopdossier
Het komt voor dat een verkoper of makelaar meetboutgegevens van maar één of twee jaar meegeeft, met de boodschap dat het pand nauwelijks zakt. Over zo’n korte periode is dat geen betrouwbare conclusie. Zulke gegevens kunnen een te positief beeld geven en een koper geruststellen, terwijl er niets is aangetoond. Ze worden soms juist daarvoor gebruikt: om twijfel weg te nemen en de verkoop te bespoedigen.
Vraag daarom altijd: sinds wanneer zitten de meetbouten er, hoe vaak is er gemeten, wie heeft gemeten, en zitten er ook meetbouten in de achtergevel? Ontbreekt dat, of is er maar kort gemeten, laat dan vóór u tekent een onafhankelijk funderingsonderzoek doen, en kies de onderzoeker zelf.
Let daarnaast op de datum van de laatste meting. Een meetbout die tien jaar is gemeten maar sinds 2012 niet meer, zegt wel iets over het verleden, maar niet over hoe snel het pand nu zakt.
Zakking per stadsdeel in Amsterdam
Oost zakt gemiddeld het snelst van de stadsdelen met recente metingen, gevolgd door Centrum en West. Zuid zakt gemiddeld het langzaamst, maar ook daar zakken 17 van de 50 buurten 1 mm per jaar of meer.
| Stadsdeel | Buurten in de analyse | Meetbouten | Gemiddelde zakking (mm per jaar) | Buurten hoog | Buurten verhoogd | Buurten gemeten na 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Noord | 7 | 388 | 1,35 | 2 | 0 | 2 |
| Oost | 17 | 1.878 | 1,30 | 1 | 11 | 16 |
| Centrum | 20 | 840 | 1,26 | 2 | 4 | 17 |
| West | 44 | 2.755 | 1,16 | 1 | 14 | 42 |
| Zuid | 50 | 4.040 | 1,00 | 0 | 17 | 50 |
Nieuw-West en Zuidoost staan niet in de tabel: daar staan te weinig gemeentelijke meetbouten per buurt voor een betrouwbaar gemiddelde. De cijfers van Noord zijn grotendeels oud: van de zeven buurten zijn er vijf voor het laatst gemeten vóór 2016.
De 15 buurten in Amsterdam die het snelst zakken
Alleen buurten met minstens 10 meetbouten en een meting in 2016 of later. Buurten met alleen oude metingen laten wij hier weg, omdat die niets zeggen over de zakking nu.
| # | Buurt | Stadsdeel | Zakking (mm per jaar, mediaan) | Meer dan 2 mm per jaar | Meetbouten | Laatste meting | Categorie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Haarlemmerbuurt-West | Centrum | 2,33 | 61% | 31 | 2018 | Hoog |
| 2 | Zuiderkerkbuurt | Centrum | 2,15 | 55% | 11 | 2018 | Hoog |
| 3 | Timorpleinbuurt-Zuid | Oost | 1,79 | 38% | 92 | 2024 | Hoog |
| 4 | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,56 | 14% | 405 | 2025 | Hoog |
| 5 | Oostpoort | Oost | 1,43 | 36% | 22 | 2023 | Verhoogd |
| 6 | Westerstaatsman | West | 1,43 | 5% | 248 | 2026 | Verhoogd |
| 7 | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,42 | 22% | 285 | 2026 | Verhoogd |
| 8 | Dapperbuurt-Zuid | Oost | 1,42 | 24% | 91 | 2026 | Verhoogd |
| 9 | Oosterparkbuurt-Zuidwest | Oost | 1,37 | 25% | 110 | 2025 | Verhoogd |
| 10 | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,33 | 8% | 118 | 2026 | Verhoogd |
| 11 | Utrechtsebuurt-Zuid | Centrum | 1,3 | 10% | 10 | 2018 | Verhoogd |
| 12 | Hondecoeterbuurt | Zuid | 1,3 | 10% | 83 | 2026 | Verhoogd |
| 13 | Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 1,28 | 21% | 180 | 2026 | Verhoogd |
| 14 | Hercules Seghersbuurt | Zuid | 1,28 | 17% | 121 | 2026 | Verhoogd |
| 15 | De Wittenbuurt-Noord | West | 1,28 | 14% | 94 | 2026 | Verhoogd |
Hoeveel meetbouten zitten er per adres?
Bij de meeste adressen in Amsterdam zit maar één gemeentelijke meetbout. Dat is genoeg om een bouwblok te volgen, maar niet om één huis te beoordelen.
| Meetbouten per adres | Aantal adressen | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 | 8.750 | 91,8% |
| 2 | 624 | 6,5% |
| 3 of 4 | 121 | 1,3% |
| 5 tot 7 | 25 | 0,3% |
| 8 of meer | 13 | 0,1% |
Van de 6.200 adressen waarvan bekend is in welke gevel de meetbouten zitten, heeft 97,5% alle meetbouten in één gevel. Maar 29 adressen hebben een meetbout in zowel de voor- als de achtergevel, en 2 adressen hebben acht of meer meetbouten verdeeld over voor- en achtergevel. Of een huis scheef zakt, is met één gevel niet te zien.
Wat betekent de zakking in millimeters per jaar?
Premiumkeur deelt de zakking in vier categorieën in. Wij gebruiken de mediaan van de meetbouten in een straat of buurt. In alle tabellen op deze pagina ziet u de categorie aan de kleur: groen voor laag en gemiddeld, oranje voor verhoogd en rood voor hoog.
| Categorie | Zakking per jaar | Wat dit betekent | Advies bij aankoop |
|---|---|---|---|
| Laag | minder dan 0,5 mm | Weinig zakking gemeten | Let op de datum en het aantal meetbouten; weinig zakking is geen garantie |
| Gemiddeld | 0,5 tot 1,0 mm | Gebruikelijk in Amsterdam | Laat bij twijfel of scheuren een funderingsonderzoek doen |
| Verhoogd | 1,0 tot 1,5 mm | Sneller dan de helft van de stad | Laat vóór de koop een funderingsonderzoek doen |
| Hoog | 1,5 mm of meer | Serieus waarschuwingssignaal | Laat vóór de koop een funderingsonderzoek doen en vraag naar eerdere metingen en herstel |
De snelheid is niet het enige. Schade ontstaat vooral als een huis ongelijk zakt: de achtergevel sneller dan de voorgevel, of de ene kant sneller dan de andere. Dat ziet u alleen als er op meerdere plekken gemeten wordt.
Hoe betrouwbaar is een meetrapport bij de aankoop van een huis?
Een meetrapport dat de makelaar meegeeft, is in de meeste gevallen niet genoeg om de fundering van één huis te beoordelen. Meestal gaat het om één gemeentelijke meetbout in de voorgevel, en vaak is de laatste meting jaren oud. De meting zelf is nauwkeurig. Het probleem is de conclusie: één meetbout laat zien hoe dat ene punt zakt, niet hoe het hele huis zakt.
Wat zo’n rapport wel zegt: een meetbout die snel zakt, vanaf 1 tot 2 mm per jaar, is een serieus signaal. Een meetbout die weinig zakt, is geen bewijs dat de fundering in orde is.
Ons advies:
- Vraag hoeveel meetbouten er zijn, waar ze zitten en wanneer ze voor het laatst zijn gemeten.
- Zoek de straat of buurt op in de tabellen hieronder of in de zoekfunctie op de pagina Wat zijn meetbouten.
- Bij verhoogde of hoge zakking, scheuren of scheefstand: laat vóór de koop een funderingsonderzoek doen.
- Kies de onderzoeker zelf en laat u daarbij niet door de makelaar sturen. Een makelaar heeft belang bij een vlotte verkoop; een onafhankelijke onderzoeker heeft dat niet.
Praktijkvoorbeelden uit onze dossiers
Pand in Amsterdam-Centrum: alleen een nulmeting
Situatie: wij kregen de meetgegevens van een pand in het centrum toegestuurd. Bevinding: er was in 2022 alleen een nulmeting gedaan, zonder vervolgmeting. Wat dit laat zien: een nulmeting zegt niets over zakking. Pas een tweede meting laat zien of en hoe snel een huis zakt.
Woning in Amsterdam-Zuid: één meetbout, meting drie jaar oud
Situatie: de makelaar stuurde in 2023 de gegevens van de gemeentelijke meetbout mee. Bevinding: er zat één meetbout op het adres, voor het laatst gemeten in 2020, met een zakking van 1,29 mm per jaar. Wat dit laat zien: de zakking was verhoogd, maar met één punt en een oude meting is niet te zeggen of het huis scheef zakt of hoe snel het nu zakt. Ons antwoord toen: zonder recente meting en zonder meetbout in de achtergevel geeft dit een onvolledig beeld.
Video’s over meetbouten en funderingsonderzoek
Op ons YouTube-kanaal leggen wij uit hoe meetbouten werken, hoe ze worden geplaatst en hoe een fundering in Amsterdam wordt onderzocht.

Video: Meetbouten Amsterdam
Video: Meetbouten Amsterdam
Uitleg over meetbouten in Amsterdam.

Video: Hoe plaats je meetbouten
Video: Hoe plaats je meetbouten
Hoe meetbouten in een pand worden geplaatst.
Video: Hoe onderzoek je een fundering in Amsterdam
Hoe een fundering in Amsterdam wordt onderzocht.
Video: Hoe herken je een funderingsgebrek
Waaraan u een funderingsgebrek herkent.
Wat kosten meetbouten en funderingsonderzoek bij Premiumkeur?
Meetbouten laten zien óf en hoe snel een huis zakt. Een funderingsonderzoek laat zien waaróm en in welke staat de fundering nu is. Bij aankoop kiest u voor een funderingsonderzoek, omdat u geen jaren hebt om te meten.
| Dienst | Prijs | Toelichting |
|---|---|---|
| Meetbouten plaatsen | € 1.179 inclusief btw | Gemiddeld 8 tot 10 meetbouten per pand, buiten en binnen in de bouwmuren |
| Herhalingsmeting | € 774 inclusief btw | Opnieuw inmeten van bestaande meetbouten |
| Funderingsonderzoek fase 1 | € 699 inclusief btw | Standaardwoning; tot € 1.499 of meer bij een grote of complexe woning. Rapport binnen 5 tot 10 werkdagen na betaling |
| Funderingsonderzoek fase 2 | vanaf € 3.000 exclusief btw | Met graafputten, plus graafwerk en eventuele houtmonsters |
Alle tarieven staan ook op de pagina Diensten en tarieven. Bij funderingsonderzoek werken wij volgens de KCAF-richtlijn. Een funderingsonderzoek is een momentopname; het zegt niets zeker over de toekomst.
Zakking per buurt en per straat in Amsterdam
Hieronder staan alle 138 buurten met minstens 10 meetbouten, gesorteerd van snel naar langzaam, en alle 514 straten met minstens 5 meetbouten op minstens 2 adressen, op alfabet. Klik om de tabel te openen. Dezelfde gegevens kunt u downloaden als CSV-bestand: zakking per buurt (CSV) en zakking per straat (CSV).
Alle 138 buurten in Amsterdam: zakking per jaar
| Buurt | Stadsdeel | mm per jaar (mediaan) | Totale zakking (mm, gem.) | Meer dan 2 mm per jaar | Meetbouten | Laatste meting | Categorie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Buiksloterdijk-West | Noord | 3,53 | 44,7 | 77% | 13 | 1996 | Hoog |
| Vogelbuurt-Noord | Noord | 2,93 | 16,7 | 100% | 19 | 1994 | Hoog |
| Haarlemmerbuurt-West | Centrum | 2,33 | 9 | 61% | 31 | 2018 | Hoog |
| Zuiderkerkbuurt | Centrum | 2,15 | 10,4 | 55% | 11 | 2018 | Hoog |
| Timorpleinbuurt-Zuid | Oost | 1,79 | 24,1 | 38% | 92 | 2024 | Hoog |
| Fannius Scholtenbuurt | West | 1,56 | 26,2 | 14% | 405 | 2025 | Hoog |
| Oostpoort | Oost | 1,43 | 22 | 36% | 22 | 2023 | Verhoogd |
| Westerstaatsman | West | 1,43 | 24,8 | 5% | 248 | 2026 | Verhoogd |
| Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,42 | 23,9 | 22% | 285 | 2026 | Verhoogd |
| Dapperbuurt-Zuid | Oost | 1,42 | 22,3 | 24% | 91 | 2026 | Verhoogd |
| Oosterparkbuurt-Zuidwest | Oost | 1,37 | 20,4 | 25% | 110 | 2025 | Verhoogd |
| Zeeheldenbuurt | West | 1,35 | 28,1 | 29% | 55 | 2014 | Verhoogd |
| Transvaalbuurt-West | Oost | 1,33 | 24 | 8% | 118 | 2026 | Verhoogd |
| Utrechtsebuurt-Zuid | Centrum | 1,3 | 4,8 | 10% | 10 | 2018 | Verhoogd |
| Hondecoeterbuurt | Zuid | 1,3 | 19,3 | 10% | 83 | 2026 | Verhoogd |
| Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 1,28 | 18,9 | 21% | 180 | 2026 | Verhoogd |
| Oosterpark | Oost | 1,28 | 13,5 | 18% | 11 | 2009 | Verhoogd |
| Hercules Seghersbuurt | Zuid | 1,28 | 24,6 | 17% | 121 | 2026 | Verhoogd |
| De Wittenbuurt-Noord | West | 1,28 | 27,2 | 14% | 94 | 2026 | Verhoogd |
| Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 1,27 | 15,7 | 29% | 132 | 2024 | Verhoogd |
| De Wittenbuurt-Zuid | West | 1,27 | 32,9 | 4% | 51 | 2025 | Verhoogd |
| Vondelparkbuurt-Midden | West | 1,24 | 7,5 | 20% | 20 | 2012 | Verhoogd |
| Sarphatiparkbuurt | Zuid | 1,23 | 29,4 | 23% | 252 | 2026 | Verhoogd |
| Buyskade e.o. | West | 1,22 | 23,5 | 2% | 45 | 2024 | Verhoogd |
| Scheldebuurt-West | Zuid | 1,21 | 32,9 | 4% | 55 | 2026 | Verhoogd |
| Rijnbuurt-Oost | Zuid | 1,21 | 31,2 | 10% | 83 | 2026 | Verhoogd |
| Frederik Hendrikbuurt-Noord | West | 1,19 | 27,8 | 15% | 201 | 2025 | Verhoogd |
| Lootsbuurt | West | 1,18 | 10,3 | 13% | 38 | 2024 | Verhoogd |
| Frans Halsbuurt | Zuid | 1,17 | 22,7 | 16% | 234 | 2026 | Verhoogd |
| Weesperzijde-Noord | Oost | 1,17 | 16,7 | 6% | 175 | 2026 | Verhoogd |
| Hemonybuurt | Zuid | 1,17 | 29,9 | 11% | 131 | 2026 | Verhoogd |
| Van der Helstpleinbuurt | Zuid | 1,17 | 27,3 | 8% | 155 | 2026 | Verhoogd |
| Jan Maijenbuurt | West | 1,15 | 14,9 | 6% | 50 | 2026 | Verhoogd |
| Felix Meritisbuurt | Centrum | 1,15 | 6,2 | 28% | 130 | 2025 | Verhoogd |
| Cornelis Schuytbuurt | Zuid | 1,15 | 19 | 14% | 120 | 2026 | Verhoogd |
| Da Costabuurt-Zuid | West | 1,13 | 11,4 | 18% | 51 | 2025 | Verhoogd |
| Kromme Mijdrechtbuurt | Zuid | 1,11 | 29,6 | 11% | 146 | 2026 | Verhoogd |
| Scheldebuurt-Midden | Zuid | 1,11 | 21,1 | 4% | 101 | 2026 | Verhoogd |
| Rijnbuurt-Midden | Zuid | 1,11 | 22,3 | 6% | 52 | 2026 | Verhoogd |
| Makassarpleinbuurt | Oost | 1,1 | 9,4 | 10% | 78 | 2024 | Verhoogd |
| Gerard Doubuurt | Zuid | 1,1 | 27,4 | 22% | 45 | 2026 | Verhoogd |
| Orteliusbuurt-Noord | West | 1,08 | 26,9 | 0% | 11 | 2025 | Verhoogd |
| Lizzy Ansinghbuurt | Zuid | 1,07 | 21,7 | 4% | 55 | 2026 | Verhoogd |
| Marnixbuurt-Noord | Centrum | 1,07 | 22,7 | 35% | 65 | 2020 | Verhoogd |
| Willibrordusbuurt | Zuid | 1,06 | 23,7 | 14% | 87 | 2026 | Verhoogd |
| Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 1,05 | 25 | 8% | 214 | 2026 | Verhoogd |
| Vondelparkbuurt-Oost | West | 1,05 | 16,8 | 14% | 28 | 2025 | Verhoogd |
| Valeriusbuurt-Oost | Zuid | 1,05 | 24,7 | 10% | 58 | 2025 | Verhoogd |
| Zaagpoortbuurt | Centrum | 1,03 | 10 | 11% | 79 | 2020 | Verhoogd |
| Orteliusbuurt-Midden | West | 1,02 | 18,7 | 0% | 31 | 2026 | Verhoogd |
| Oosterparkbuurt-Noordwest | Oost | 1,02 | 17,7 | 9% | 129 | 2024 | Verhoogd |
| Scheldebuurt-Oost | Zuid | 1,01 | 18,5 | 4% | 76 | 2026 | Verhoogd |
| P.C. Hooftbuurt | Zuid | 0,98 | 19,1 | 10% | 39 | 2024 | Gemiddeld |
| Da Costabuurt-Noord | West | 0,97 | 12,4 | 6% | 132 | 2026 | Gemiddeld |
| Nieuwmarkt | Centrum | 0,97 | 9 | 38% | 21 | 2005 | Gemiddeld |
| Minervabuurt-Noord | Zuid | 0,96 | 13,6 | 0% | 52 | 2026 | Gemiddeld |
| Duivelseiland | Zuid | 0,96 | 22,3 | 2% | 64 | 2026 | Gemiddeld |
| Robert Scottbuurt-Oost | West | 0,95 | 30,8 | 2% | 61 | 2025 | Gemiddeld |
| Twiske-West | Noord | 0,95 | 23,9 | 19% | 117 | 2010 | Gemiddeld |
| Helmersbuurt-Oost | West | 0,94 | 12,4 | 7% | 73 | 2026 | Gemiddeld |
| Cremerbuurt-West | West | 0,94 | 13,7 | 0% | 121 | 2026 | Gemiddeld |
| Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 0,94 | 15,3 | 10% | 154 | 2025 | Gemiddeld |
| Tuindorp Oostzaan-Oost | Noord | 0,94 | 19,9 | 0% | 73 | 2025 | Gemiddeld |
| Filips van Almondekwartier | West | 0,92 | 13,4 | 4% | 26 | 2025 | Gemiddeld |
| Bellamybuurt-Noord | West | 0,92 | 11,4 | 6% | 68 | 2026 | Gemiddeld |
| Paramariboplein e.o. | West | 0,92 | 14,4 | 0% | 26 | 2023 | Gemiddeld |
| Concertgebouwbuurt | Zuid | 0,92 | 13,9 | 5% | 78 | 2026 | Gemiddeld |
| Johannes Vermeerbuurt | Zuid | 0,92 | 10,2 | 2% | 91 | 2026 | Gemiddeld |
| Cornelis Troostbuurt | Zuid | 0,92 | 19,7 | 1% | 135 | 2026 | Gemiddeld |
| Spaarndammerbuurt-Zuidwest | West | 0,92 | 9,6 | 0% | 25 | 2026 | Gemiddeld |
| Cremerbuurt-Oost | West | 0,91 | 12,2 | 3% | 40 | 2026 | Gemiddeld |
| Landlust-Zuid | West | 0,9 | 5,4 | 0% | 40 | 2026 | Gemiddeld |
| WG-terrein | West | 0,9 | 11,5 | 3% | 39 | 2026 | Gemiddeld |
| Olympisch Stadion e.o. | Zuid | 0,89 | 19,3 | 0% | 16 | 2023 | Gemiddeld |
| Rijnbuurt-West | Zuid | 0,89 | 19,3 | 0% | 12 | 2020 | Gemiddeld |
| IJselbuurt-Oost | Zuid | 0,88 | 17,6 | 1% | 135 | 2026 | Gemiddeld |
| Leidsegracht-Noord | Centrum | 0,86 | 5,3 | 18% | 11 | 2018 | Gemiddeld |
| Linnaeusparkbuurt | Oost | 0,86 | 13,2 | 8% | 53 | 2026 | Gemiddeld |
| Diamantbuurt | Zuid | 0,86 | 19,2 | 4% | 109 | 2026 | Gemiddeld |
| Balboaplein e.o. | West | 0,85 | 15,3 | 5% | 43 | 2026 | Gemiddeld |
| Bellamybuurt-Zuid | West | 0,85 | 12,6 | 14% | 71 | 2025 | Gemiddeld |
| Vondelparkbuurt-West | West | 0,85 | 15,5 | 21% | 48 | 2026 | Gemiddeld |
| Banpleinbuurt | Zuid | 0,85 | 14 | 0% | 48 | 2024 | Gemiddeld |
| Leliegracht e.o. | Centrum | 0,83 | 4,7 | 16% | 97 | 2018 | Gemiddeld |
| Hamerstraatkwartier-West | Noord | 0,83 | 7,2 | 22% | 81 | 2025 | Gemiddeld |
| Dapperbuurt-Noord | Oost | 0,82 | 11,5 | 8% | 118 | 2024 | Gemiddeld |
| Minervabuurt-Midden | Zuid | 0,82 | 11,3 | 0% | 78 | 2026 | Gemiddeld |
| Sarphatistrook | Centrum | 0,8 | 13,5 | 3% | 36 | 2024 | Gemiddeld |
| Oude Kerk e.o. | Centrum | 0,79 | 50,7 | 16% | 19 | 2005 | Gemiddeld |
| IJselbuurt-West | Zuid | 0,78 | 19,3 | 5% | 158 | 2026 | Gemiddeld |
| Valeriusbuurt-West | Zuid | 0,77 | 16,6 | 0% | 96 | 2026 | Gemiddeld |
| Schinkelbuurt-Noord | Zuid | 0,77 | 7,8 | 9% | 11 | 2023 | Gemiddeld |
| Spaarndammerbuurt-Midden | West | 0,77 | 8,4 | 0% | 10 | 2023 | Gemiddeld |
| Czaar Peterbuurt | Centrum | 0,76 | 6,9 | 6% | 48 | 2024 | Gemiddeld |
| Burgemeester Tellegenbuurt-West | Zuid | 0,76 | 15,5 | 0% | 63 | 2025 | Gemiddeld |
| Burgemeester Tellegenbuurt-Oost | Zuid | 0,74 | 15,6 | 1% | 76 | 2026 | Gemiddeld |
| Postjeskade e.o. | West | 0,73 | 20,6 | 0% | 13 | 2026 | Gemiddeld |
| Sumatraplantsoenbuurt | Oost | 0,73 | 9,1 | 11% | 27 | 2024 | Gemiddeld |
| Beethovenbuurt | Zuid | 0,73 | 6,2 | 0% | 52 | 2026 | Gemiddeld |
| Willemsparkbuurt-Noord | Zuid | 0,72 | 14,9 | 0% | 41 | 2025 | Gemiddeld |
| Legmeerpleinbuurt | Zuid | 0,71 | 15,9 | 2% | 50 | 2026 | Gemiddeld |
| Wielingenbuurt | Zuid | 0,71 | 13,3 | 2% | 103 | 2026 | Gemiddeld |
| Erasmusparkbuurt-Oost | West | 0,7 | 8,8 | 0% | 11 | 2024 | Gemiddeld |
| Columbusplein e.o. | West | 0,69 | 15,2 | 1% | 88 | 2026 | Gemiddeld |
| Aalsmeerwegbuurt-West | Zuid | 0,69 | 15,2 | 0% | 57 | 2026 | Gemiddeld |
| Spaarndammerbuurt-Noordwest | West | 0,69 | 7 | 0% | 10 | 2019 | Gemiddeld |
| John Franklinbuurt | West | 0,67 | 17 | 0% | 34 | 2025 | Gemiddeld |
| Surinamepleinbuurt | Zuid | 0,67 | 14,3 | 0% | 28 | 2025 | Gemiddeld |
| Landlust-Noord | West | 0,67 | 7,3 | 0% | 12 | 2025 | Gemiddeld |
| Langestraat e.o. | Centrum | 0,67 | 4,5 | 10% | 50 | 2019 | Gemiddeld |
| Westelijke eilanden | Centrum | 0,65 | 9,5 | 26% | 46 | 2023 | Gemiddeld |
| Bertelmanpleinbuurt | Zuid | 0,64 | 13 | 0% | 38 | 2022 | Gemiddeld |
| Pieter van der Doesbuurt | West | 0,63 | 17,4 | 10% | 31 | 2026 | Gemiddeld |
| Kortenaerkwartier | West | 0,63 | 10,2 | 0% | 10 | 2023 | Gemiddeld |
| Van Brakelkwartier | West | 0,63 | 11,3 | 0% | 11 | 2024 | Gemiddeld |
| Waterloopleinbuurt | Centrum | 0,62 | 10,8 | 7% | 73 | 2026 | Gemiddeld |
| Minervabuurt-Zuid | Zuid | 0,62 | 9 | 0% | 85 | 2024 | Gemiddeld |
| Kadoelen | Noord | 0,62 | 50 | 11% | 19 | 2006 | Gemiddeld |
| Gibraltarbuurt | West | 0,58 | 3 | 6% | 17 | 2026 | Gemiddeld |
| Orteliusbuurt-Zuid | West | 0,57 | 12,3 | 0% | 62 | 2026 | Gemiddeld |
| Marathonbuurt-Oost | Zuid | 0,54 | 10,3 | 0% | 53 | 2023 | Gemiddeld |
| Trompbuurt | West | 0,52 | 12,8 | 0% | 42 | 2026 | Gemiddeld |
| Groenmarktkadebuurt | Centrum | 0,51 | 8,2 | 0% | 13 | 2019 | Gemiddeld |
| Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,51 | 12 | 0% | 106 | 2026 | Gemiddeld |
| De Wester Quartier | West | 0,49 | 9,4 | 0% | 18 | 2023 | Laag |
| Aalsmeerwegbuurt-Oost | Zuid | 0,49 | 10,8 | 0% | 47 | 2026 | Laag |
| Marathonbuurt-West | Zuid | 0,49 | 11 | 0% | 88 | 2020 | Laag |
| Harmoniehofbuurt | Zuid | 0,48 | 10,3 | 0% | 57 | 2022 | Laag |
| Don Bosco | Oost | 0,48 | 9,8 | 1% | 103 | 2026 | Laag |
| Nes e.o. | Centrum | 0,47 | 20,3 | 7% | 15 | 2026 | Laag |
| Erasmusparkbuurt-West | West | 0,43 | 3,8 | 0% | 31 | 2022 | Laag |
| Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,41 | 8,7 | 0% | 82 | 2026 | Laag |
| Schinkelbuurt-Zuid | Zuid | 0,39 | 4,8 | 0% | 16 | 2019 | Laag |
| Diepenbrockbuurt | Zuid | 0,39 | 5,3 | 0% | 22 | 2026 | Laag |
| Weesperbuurt | Centrum | 0,38 | 8,4 | 12% | 17 | 2018 | Laag |
| Tuindorp Nieuwendam-West | Noord | 0,31 | 12,1 | 0% | 66 | 2014 | Laag |
| Vijzelstraatbuurt | Centrum | 0,29 | 5,3 | 0% | 14 | 2018 | Laag |
| Kadijken | Centrum | 0,22 | 1,2 | 0% | 54 | 2005 | Laag |
Alle 514 straten in Amsterdam: zakking per jaar
| Straat | Buurt | Stadsdeel | mm per jaar (mediaan) | Meer dan 2 mm per jaar | Meetbouten | Adressen | Laatste meting | Categorie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1e Constantijn Huygensstraat | Helmersbuurt-Oost | West | 0,71 | 8% | 12 | 12 | 2024 | Gemiddeld |
| 1e Helmersstraat | WG-terrein | West | 1,04 | 0% | 28 | 28 | 2026 | Verhoogd |
| 1e Jacob van Campenstraat | Frans Halsbuurt | Zuid | 1,07 | 15% | 40 | 35 | 2026 | Verhoogd |
| 1e Jan Steenstraat | Hercules Seghersbuurt | Zuid | 1,34 | 5% | 20 | 19 | 2025 | Verhoogd |
| 1e Jan van der Heijdenstraat | Hercules Seghersbuurt | Zuid | 1,17 | 4% | 26 | 25 | 2025 | Verhoogd |
| 2e Constantijn Huygensstraat | WG-terrein | West | 1,04 | 14% | 7 | 7 | 2024 | Verhoogd |
| 2e Helmersstraat | Helmersbuurt-Oost | West | 0,96 | 0% | 12 | 12 | 2025 | Gemiddeld |
| 2e Jan Steenstraat | Hemonybuurt | Zuid | 1,12 | 16% | 44 | 42 | 2020 | Verhoogd |
| 2e Jan van der Heijdenstraat | Hemonybuurt | Zuid | 1,49 | 32% | 22 | 22 | 2020 | Verhoogd |
| 3e Helmersstraat | Helmersbuurt-Oost | West | 0,76 | 7% | 15 | 15 | 2023 | Gemiddeld |
| Aalsmeerweg | Aalsmeerwegbuurt-Oost | Zuid | 0,54 | 0% | 17 | 17 | 2026 | Gemiddeld |
| Achillesstraat | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,58 | 0% | 19 | 19 | 2026 | Gemiddeld |
| Admiraal de Ruijterweg | Pieter van der Doesbuurt | West | 0,79 | 7% | 43 | 42 | 2026 | Gemiddeld |
| Admiralengracht | Van Brakelkwartier | West | 0,4 | 0% | 21 | 21 | 2026 | Laag |
| Afrikanerplein | Transvaalbuurt-West | Oost | 0,89 | 0% | 6 | 6 | 2015 | Gemiddeld |
| Agamemnonstraat | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,51 | 0% | 8 | 8 | 2026 | Gemiddeld |
| Agatha Dekenstraat | Bellamybuurt-Noord | West | 1,08 | 25% | 8 | 8 | 2021 | Verhoogd |
| Albert Cuypstraat | Sarphatiparkbuurt | Zuid | 1,25 | 14% | 49 | 49 | 2026 | Verhoogd |
| Albert Luthulistraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,78 | 25% | 8 | 7 | 2024 | Hoog |
| Albert Neuhuysstraat | Surinamepleinbuurt | Zuid | 0,25 | 0% | 5 | 5 | 2025 | Laag |
| Albrecht Durerstraat | Minervabuurt-Noord | Zuid | 0,83 | 0% | 8 | 8 | 2024 | Gemiddeld |
| Aldebaranstraat | Tuindorp Oostzaan-Oost | Noord | 0,93 | 0% | 5 | 5 | 2024 | Gemiddeld |
| Alexander Boersstraat | Concertgebouwbuurt | Zuid | 1,18 | 0% | 9 | 9 | 2026 | Verhoogd |
| Allard Piersonstraat | Da Costabuurt-Noord | West | 0,79 | 0% | 5 | 5 | 2015 | Gemiddeld |
| Amazonenstraat | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,54 | 0% | 11 | 11 | 2025 | Gemiddeld |
| Amstel | Amstelveldbuurt | Centrum | 0,18 | 0% | 8 | 5 | 2007 | Laag |
| Amsteldijk | Willibrordusbuurt | Zuid | 0,64 | 0% | 38 | 30 | 2026 | Gemiddeld |
| Amstelkade | IJselbuurt-West | Zuid | 0,9 | 4% | 53 | 49 | 2025 | Gemiddeld |
| Amstelveenseweg | Schinkelbuurt-Zuid | West/Zuid | 0,71 | 0% | 38 | 31 | 2025 | Gemiddeld |
| Andreas Bonnstraat | Oosterparkbuurt-Noordwest | Oost | 1,12 | 13% | 15 | 15 | 2023 | Verhoogd |
| Apollolaan | Beethovenbuurt | Zuid | 0,96 | 0% | 11 | 11 | 2026 | Gemiddeld |
| Argonautenstraat | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,6 | 0% | 9 | 9 | 2026 | Gemiddeld |
| Baarsjesweg | De Wester Quartier | West | 0,71 | 0% | 8 | 8 | 2013 | Gemiddeld |
| Baffinstraat | Balboaplein e.o. | West | 1,04 | 0% | 5 | 5 | 2021 | Verhoogd |
| Balboastraat | Balboaplein e.o. | West | 0,74 | 0% | 6 | 6 | 2015 | Gemiddeld |
| Balistraat | Timorpleinbuurt-Zuid | Oost | 1,93 | 36% | 25 | 24 | 2013 | Hoog |
| Balthazar Floriszstraat | Duivelseiland | Zuid | 1,07 | 0% | 18 | 17 | 2026 | Verhoogd |
| Bankastraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 2,28 | 55% | 11 | 11 | 2022 | Hoog |
| Banstraat | Banpleinbuurt | Zuid | 0,93 | 0% | 8 | 8 | 2020 | Gemiddeld |
| Barentzstraat | Zeeheldenbuurt | West | 1,29 | 12% | 34 | 33 | 2014 | Verhoogd |
| Beethovenstraat | Minervabuurt-Zuid | Zuid | 0,84 | 0% | 18 | 18 | 2026 | Gemiddeld |
| Bellamyplein | Bellamybuurt-Noord | West | 1,12 | 0% | 5 | 5 | 2024 | Verhoogd |
| Bellamystraat | Bellamybuurt-Zuid | West | 1,06 | 27% | 11 | 11 | 2022 | Verhoogd |
| Bennebroekstraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,43 | 0% | 6 | 6 | 2026 | Laag |
| Bentinckstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,48 | 9% | 58 | 55 | 2025 | Verhoogd |
| Berenstraat | Felix Meritisbuurt | Centrum | 0,54 | 0% | 7 | 4 | 2018 | Gemiddeld |
| Bergstraat | Leliegracht e.o. | Centrum | 1,25 | 0% | 7 | 4 | 2005 | Verhoogd |
| Berkelstraat | IJselbuurt-West | Zuid | 1,29 | 0% | 8 | 8 | 2023 | Verhoogd |
| Bernard Kochstraat | Bertelmanpleinbuurt | Zuid | 0,71 | 0% | 7 | 7 | 2022 | Gemiddeld |
| Bessemerstraat | Don Bosco | Oost | 0,85 | 9% | 11 | 11 | 2024 | Gemiddeld |
| Bestevaerstraat | Landlust-Zuid | West | 0,63 | 0% | 25 | 25 | 2026 | Gemiddeld |
| Beukenplein | Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 0,4 | 0% | 8 | 8 | 2012 | Laag |
| Beukenweg | Oosterparkbuurt-Zuidwest | Oost | 7,21 | 50% | 6 | 6 | 2024 | Hoog |
| Bickersgracht | Westelijke eilanden | Centrum | 0,63 | 9% | 11 | 9 | 2013 | Gemiddeld |
| Biesboschstraat | Scheldebuurt-Midden | Zuid | 1,06 | 0% | 18 | 17 | 2025 | Verhoogd |
| Bilderdijkkade | Da Costabuurt-Noord | West | 0,8 | 0% | 17 | 17 | 2026 | Gemiddeld |
| Bilderdijkstraat | Da Costabuurt-Noord | West | 1,03 | 4% | 23 | 23 | 2026 | Verhoogd |
| Binnen Dommersstraat | Haarlemmerbuurt-West | Centrum | 2,78 | 53% | 15 | 8 | 2005 | Hoog |
| Blankenstraat | Czaar Peterbuurt | Centrum | 0,55 | 0% | 16 | 16 | 2024 | Gemiddeld |
| Blasiusstraat | Weesperzijde-Noord | Oost | 1,55 | 24% | 41 | 40 | 2026 | Hoog |
| Blauwburgwal | Leliegracht e.o. | Centrum | 1,7 | 17% | 6 | 4 | 2018 | Hoog |
| Boerhaaveplein | Oosterparkbuurt-Noordwest | Oost | 0,43 | 0% | 6 | 4 | 2009 | Laag |
| Boetonstraat | Makassarpleinbuurt | Oost | 0,92 | 0% | 5 | 5 | 2023 | Gemiddeld |
| Borgerstraat | Lootsbuurt | West | 1,26 | 17% | 6 | 6 | 2006 | Verhoogd |
| Borneostraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 1,44 | 25% | 12 | 12 | 2022 | Verhoogd |
| Borssenburgplein | IJselbuurt-Oost | Zuid | 1,4 | 14% | 7 | 7 | 2022 | Verhoogd |
| Borssenburgstraat | IJselbuurt-Oost | Zuid | 0,95 | 0% | 7 | 6 | 2024 | Gemiddeld |
| Bos en Lommerweg | Gibraltarbuurt | West | 0,67 | 7% | 15 | 13 | 2025 | Gemiddeld |
| Bosboom Toussaintstraat | Helmersbuurt-Oost | West | 1,08 | 20% | 15 | 15 | 2025 | Verhoogd |
| Boterdiepstraat | Rijnbuurt-Oost | Zuid | 1,49 | 13% | 8 | 8 | 2025 | Verhoogd |
| Botticellistraat | Minervabuurt-Midden | Zuid | 0,97 | 0% | 6 | 6 | 2015 | Gemiddeld |
| Brederodestraat | Cremerbuurt-West | West | 1 | 0% | 13 | 13 | 2026 | Verhoogd |
| Bredeweg | Linnaeusparkbuurt | Oost | 1,1 | 22% | 9 | 9 | 2026 | Verhoogd |
| Bronckhorststraat | Hondecoeterbuurt | Zuid | 0,86 | 0% | 6 | 6 | 2025 | Gemiddeld |
| Brouwersgracht | Langestraat e.o. | Centrum | 0,84 | 18% | 17 | 11 | 2019 | Gemiddeld |
| Buiksloterdijk | Buiksloterdijk-West | Noord | 3,53 | 77% | 13 | 6 | 1996 | Hoog |
| Burgemeester Tellegenstraat | Burgemeester Tellegenbuurt-Oost | Zuid | 0,6 | 0% | 12 | 11 | 2021 | Gemiddeld |
| Burmanstraat | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 0,84 | 0% | 17 | 14 | 2025 | Gemiddeld |
| Camperstraat | Oosterparkbuurt-Noordwest | Oost | 1,66 | 33% | 6 | 5 | 2017 | Hoog |
| Ceintuurbaan | Sarphatiparkbuurt | Zuid | 1,37 | 26% | 68 | 58 | 2026 | Verhoogd |
| Celebesstraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 1,58 | 43% | 7 | 7 | 2024 | Hoog |
| Chopinstraat | Beethovenbuurt | Zuid | 0,77 | 0% | 6 | 6 | 2016 | Gemiddeld |
| Christiaan de Wetstraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 0,8 | 0% | 6 | 5 | 2009 | Gemiddeld |
| Churchill-laan | IJselbuurt-West | Zuid | 0,71 | 0% | 44 | 41 | 2026 | Gemiddeld |
| Cliffordstraat | Westerstaatsman | West | 1,35 | 9% | 22 | 20 | 2026 | Verhoogd |
| Cliostraat | Minervabuurt-Midden | Zuid | 0,85 | 0% | 7 | 7 | 2026 | Gemiddeld |
| Colensostraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 0,64 | 0% | 5 | 5 | 2006 | Gemiddeld |
| Columbusplein | Columbusplein e.o. | West | 0,72 | 5% | 22 | 22 | 2026 | Gemiddeld |
| Commelinstraat | Dapperbuurt-Noord | Oost | 1,72 | 41% | 17 | 17 | 2016 | Hoog |
| Concertgebouwplein | Hondecoeterbuurt | Zuid | 0,67 | 0% | 5 | 5 | 2020 | Gemiddeld |
| Conradstraat | Czaar Peterbuurt | Centrum | 0,73 | 0% | 6 | 5 | 2018 | Gemiddeld |
| Cornelis Anthoniszstraat | Duivelseiland | Zuid | 0,92 | 0% | 19 | 18 | 2022 | Gemiddeld |
| Cornelis Drebbelstraat | Don Bosco | Oost | 0,39 | 0% | 10 | 10 | 2024 | Laag |
| Cornelis Krusemanstraat | Valeriusbuurt-West | Zuid | 0,49 | 0% | 15 | 15 | 2024 | Laag |
| Cornelis Roosstraat | Twiske-West | Noord | -0,06 | 15% | 20 | 9 | 2006 | Laag |
| Cornelis Schuytstraat | Cornelis Schuytbuurt | Zuid | 0,95 | 0% | 13 | 12 | 2025 | Gemiddeld |
| Cornelis Trooststraat | Cornelis Troostbuurt | Zuid | 0,95 | 0% | 13 | 13 | 2024 | Gemiddeld |
| Cornelis van der Lindenstraat | Harmoniehofbuurt | Zuid | 0,38 | 0% | 6 | 6 | 2022 | Laag |
| Courbetstraat | Minervabuurt-Zuid | Zuid | 0,62 | 0% | 6 | 6 | 2015 | Gemiddeld |
| Crynssenstraat | Paramariboplein e.o. | West | 0,94 | 0% | 7 | 7 | 2012 | Gemiddeld |
| Czaar Peterstraat | Czaar Peterbuurt | Centrum | 1,23 | 20% | 15 | 15 | 2022 | Verhoogd |
| Da Costakade | Da Costabuurt-Noord | West | 1 | 17% | 29 | 29 | 2026 | Verhoogd |
| Da Costastraat | Da Costabuurt-Noord | West | 1,01 | 7% | 14 | 14 | 2025 | Verhoogd |
| Danie Theronstraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,31 | 0% | 12 | 12 | 2010 | Verhoogd |
| Daniel Stalpertstraat | Frans Halsbuurt | Zuid | 0,99 | 10% | 41 | 38 | 2026 | Gemiddeld |
| Dapperstraat | Dapperbuurt-Noord | Oost | 0,93 | 13% | 16 | 16 | 2023 | Gemiddeld |
| Davisstraat | Columbusplein e.o. | West | 0,55 | 0% | 9 | 9 | 2026 | Gemiddeld |
| De Clercqstraat | Da Costabuurt-Noord | West | 0,87 | 3% | 29 | 29 | 2025 | Gemiddeld |
| De Kempenaerstraat | Buyskade e.o. | West | 1,42 | 8% | 12 | 12 | 2026 | Verhoogd |
| De La Reijstraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,03 | 0% | 8 | 8 | 2017 | Verhoogd |
| De Lairessestraat | Cornelis Schuytbuurt | Zuid | 1,14 | 5% | 21 | 21 | 2025 | Verhoogd |
| De Rijpgracht | Landlust-Zuid | West | 1,05 | 0% | 6 | 6 | 2014 | Verhoogd |
| De Wittenkade | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,2 | 4% | 68 | 68 | 2025 | Verhoogd |
| De Wittenstraat | De Wittenbuurt-Noord | West | 1,36 | 15% | 46 | 42 | 2025 | Verhoogd |
| Delistraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 2,14 | 67% | 6 | 6 | 2022 | Hoog |
| Derde Hugo de Grootstraat | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 5,01 | 75% | 8 | 8 | 2014 | Hoog |
| Derde Oosterparkstraat | Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 1,8 | 40% | 67 | 63 | 2024 | Hoog |
| Deurloostraat | Wielingenbuurt | Zuid | 0,8 | 0% | 18 | 18 | 2026 | Gemiddeld |
| Diamantstraat | Diamantbuurt | Zuid | 0,97 | 10% | 10 | 10 | 2024 | Gemiddeld |
| Diezestraat | Scheldebuurt-West | Zuid | 0,92 | 0% | 6 | 6 | 2026 | Gemiddeld |
| Discusstraat | Marathonbuurt-West | Zuid | 0,27 | 0% | 5 | 5 | 2020 | Laag |
| Djambistraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 0,87 | 0% | 5 | 5 | 2005 | Gemiddeld |
| Domselaerstraat | Dapperbuurt-Zuid | Oost | 1,59 | 22% | 9 | 9 | 2025 | Hoog |
| Driekoningenstraat | Leliegracht e.o. | Centrum | 0,56 | 0% | 12 | 6 | 2005 | Gemiddeld |
| Dusartstraat | Cornelis Troostbuurt | Zuid | 0,91 | 4% | 23 | 23 | 2026 | Gemiddeld |
| Eendrachtstraat | Wielingenbuurt | Zuid | 0,85 | 0% | 6 | 6 | 2026 | Gemiddeld |
| Eerste Atjehstraat | Timorpleinbuurt-Zuid | Oost | 1,78 | 38% | 32 | 31 | 2022 | Hoog |
| Eerste Boerhaavestraat | Weesperzijde-Noord | Oost | 1,41 | 10% | 20 | 17 | 2009 | Verhoogd |
| Eerste Hugo de Grootstraat | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 0,83 | 5% | 19 | 17 | 2026 | Gemiddeld |
| Eerste Jan Steenstraat | Sarphatiparkbuurt | Zuid | 0,79 | 0% | 9 | 9 | 2025 | Gemiddeld |
| Eerste Jan van der Heijdenstraat | Sarphatiparkbuurt | Zuid | 1 | 7% | 14 | 13 | 2020 | Verhoogd |
| Eerste Keucheniusstraat | Buyskade e.o. | West | 1,01 | 0% | 22 | 22 | 2024 | Verhoogd |
| Eerste Nassaustraat | De Wittenbuurt-Noord | West | 1,58 | 22% | 18 | 16 | 2018 | Hoog |
| Eerste Oosterparkstraat | Oosterparkbuurt-Zuidwest | Oost | 0,69 | 0% | 28 | 26 | 2021 | Gemiddeld |
| Eerste van Swindenstraat | Dapperbuurt-Zuid | Oost | 1,09 | 7% | 15 | 13 | 2015 | Verhoogd |
| Eikenweg | Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 1,47 | 0% | 6 | 5 | 2009 | Verhoogd |
| Elisabeth Wolffstraat | Bellamybuurt-Noord | West | 0,8 | 0% | 12 | 12 | 2026 | Gemiddeld |
| Emmastraat | Valeriusbuurt-Oost | Zuid | 1,3 | 13% | 8 | 6 | 2024 | Verhoogd |
| Entrepotdok | Kadijken | Centrum | 0,44 | 0% | 28 | 26 | 1985 | Laag |
| Esmoreitstraat | Erasmusparkbuurt-West | West | 0,69 | 0% | 6 | 6 | 2003 | Gemiddeld |
| Fagelstraat | Frederik Hendrikbuurt-Noord | West | 1,31 | 8% | 26 | 24 | 2024 | Verhoogd |
| Fannius Scholtenstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,46 | 0% | 47 | 44 | 2025 | Verhoogd |
| Ferdinand Bolstraat | Frans Halsbuurt | Zuid | 1,46 | 32% | 38 | 35 | 2025 | Verhoogd |
| Frans Halsstraat | Frans Halsbuurt | Zuid | 1,42 | 22% | 37 | 33 | 2023 | Verhoogd |
| Frans van Mierisstraat | Hondecoeterbuurt | Zuid | 1,51 | 9% | 33 | 33 | 2025 | Hoog |
| Frederik Hendrikplantsoen | Frederik Hendrikbuurt-Noord | West | 1,31 | 33% | 21 | 19 | 2025 | Verhoogd |
| Frederik Hendrikstraat | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 1,01 | 7% | 45 | 41 | 2026 | Verhoogd |
| Frederiksplein | Utrechtsebuurt-Zuid | Centrum | 1,3 | 11% | 9 | 5 | 1999 | Verhoogd |
| Gaaspstraat | Kromme Mijdrechtbuurt | Zuid | 1,67 | 33% | 12 | 10 | 2024 | Hoog |
| Gabriel Metsustraat | Johannes Vermeerbuurt | Zuid | 1,03 | 0% | 5 | 5 | 2023 | Verhoogd |
| Galgenstraat | Westelijke eilanden | Centrum | 1,66 | 33% | 6 | 3 | 2005 | Hoog |
| Gasthuismolensteeg | Felix Meritisbuurt | Centrum | 0,75 | 8% | 13 | 7 | 2005 | Gemiddeld |
| Gedempt Hamerkanaal | Hamerstraatkwartier-West | Noord | 0,39 | 13% | 23 | 7 | 1994 | Laag |
| Gerard Doustraat | Sarphatiparkbuurt | Zuid | 1,43 | 24% | 50 | 48 | 2026 | Verhoogd |
| Gerard Terborgstraat | Harmoniehofbuurt | Zuid | 0,44 | 0% | 12 | 12 | 2022 | Laag |
| Gerrit van der Veenstraat | Minervabuurt-Midden | Zuid | 0,85 | 0% | 22 | 22 | 2026 | Gemiddeld |
| Gijsbrecht van Aemstelstraat | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 1,28 | 18% | 11 | 10 | 2024 | Verhoogd |
| Gilles van Ledenberchstraat | Frederik Hendrikbuurt-Noord | West | 0,36 | 0% | 7 | 7 | 2022 | Laag |
| Govert Flinckstraat | Sarphatiparkbuurt | Zuid | 1,22 | 21% | 94 | 88 | 2026 | Verhoogd |
| Graaf Florisstraat | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 0,82 | 0% | 12 | 11 | 2025 | Gemiddeld |
| Granaatstraat | Diamantbuurt | Zuid | 1,33 | 0% | 11 | 10 | 2024 | Verhoogd |
| Grensstraat | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 0,66 | 20% | 15 | 15 | 2013 | Gemiddeld |
| Grevelingenstraat | Wielingenbuurt | Zuid | 0,86 | 0% | 7 | 7 | 2026 | Gemiddeld |
| Groen van Prinstererstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,57 | 16% | 68 | 64 | 2026 | Hoog |
| Groenmarktkade | Groenmarktkadebuurt | Centrum | 0,36 | 0% | 6 | 6 | 2019 | Laag |
| Grote Bickersstraat | Westelijke eilanden | Centrum | 0,73 | 30% | 10 | 5 | 2018 | Gemiddeld |
| Haarlemmerdijk | Haarlemmerbuurt-West | Centrum | 2,33 | 73% | 15 | 8 | 2018 | Hoog |
| Haarlemmermeerstraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,31 | 0% | 12 | 12 | 2025 | Laag |
| Haarlemmerweg | Westerstaatsman | West | 1 | 8% | 25 | 20 | 2025 | Verhoogd |
| Haringvlietstraat | Wielingenbuurt | Zuid | 0,4 | 0% | 7 | 7 | 2002 | Laag |
| Harmoniehof | Harmoniehofbuurt | Zuid | 0,48 | 0% | 18 | 16 | 2022 | Laag |
| Hartenstraat | Felix Meritisbuurt | Centrum | 1,29 | 43% | 21 | 12 | 2005 | Verhoogd |
| Hasebroekstraat | Bellamybuurt-Zuid | West | 1,07 | 0% | 8 | 8 | 2023 | Verhoogd |
| Hectorstraat | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,5 | 0% | 7 | 7 | 2025 | Gemiddeld |
| Heemstedestraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,67 | 0% | 10 | 10 | 2026 | Gemiddeld |
| Hembrugstraat | Spaarndammerbuurt-Noordwest | West | 0,69 | 0% | 12 | 12 | 2023 | Gemiddeld |
| Hemonylaan | Hemonybuurt | Zuid | 1,12 | 0% | 8 | 6 | 2020 | Verhoogd |
| Hemonystraat | Hemonybuurt | Zuid | 1,24 | 6% | 18 | 16 | 2025 | Verhoogd |
| Hendrik Jacobszstraat | Valeriusbuurt-West | Zuid | 1,08 | 0% | 9 | 9 | 2024 | Verhoogd |
| Henrick de Keijserplein | Burgemeester Tellegenbuurt-West | Zuid | 0,91 | 9% | 11 | 10 | 2021 | Gemiddeld |
| Henrick de Keijserstraat | Van der Helstpleinbuurt | Zuid | 1,02 | 25% | 8 | 8 | 2021 | Verhoogd |
| Herculesstraat | Marathonbuurt-West | Zuid | 0,38 | 0% | 15 | 15 | 2023 | Laag |
| Herengracht | Felix Meritisbuurt | Centrum | 1,28 | 8% | 12 | 5 | 2018 | Verhoogd |
| Herenstraat | Langestraat e.o. | Centrum | 1,64 | 50% | 10 | 5 | 2005 | Hoog |
| Hestiastraat | Olympisch Stadion e.o. | Zuid | 0,84 | 0% | 5 | 5 | 2020 | Gemiddeld |
| Hillegomstraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,39 | 0% | 6 | 6 | 2021 | Laag |
| Hobbemakade | Duivelseiland | Zuid | 0,96 | 0% | 19 | 17 | 2025 | Gemiddeld |
| Hoendiepstraat | Rijnbuurt-Oost | Zuid | 1,23 | 0% | 9 | 9 | 2026 | Verhoogd |
| Hogeweg | Linnaeusparkbuurt | Oost | 0,65 | 0% | 9 | 8 | 2025 | Gemiddeld |
| Holbeinstraat | Minervabuurt-Zuid | Zuid | 0,59 | 0% | 10 | 10 | 2016 | Gemiddeld |
| Holendrechtstraat | IJselbuurt-Oost | Zuid | 0,88 | 0% | 19 | 17 | 2026 | Gemiddeld |
| Hondecoeterstraat | Hondecoeterbuurt | Zuid | 1,21 | 20% | 5 | 5 | 2026 | Verhoogd |
| Honthorststraat | Johannes Vermeerbuurt | Zuid | 0,72 | 0% | 7 | 6 | 2022 | Gemiddeld |
| Hoofddorpweg | Legmeerpleinbuurt | Zuid | 0,7 | 0% | 5 | 5 | 2022 | Gemiddeld |
| Hoofdweg | Robert Scottbuurt-Oost | West | 0,67 | 2% | 50 | 47 | 2025 | Gemiddeld |
| Hoofweg | Robert Scottbuurt-Oost | West | 1,02 | 0% | 6 | 5 | 2014 | Verhoogd |
| Hoogwoudstraat | Tuindorp Nieuwendam-West | Noord | 0,18 | 0% | 5 | 5 | 2014 | Laag |
| Hoornsestraat | Tuindorp Nieuwendam-West | Noord | 0,79 | 0% | 21 | 17 | 2014 | Gemiddeld |
| Houtmankade | Zeeheldenbuurt | West | 0,8 | 0% | 6 | 6 | 2014 | Gemiddeld |
| Houtrijkstraat | Spaarndammerbuurt-Zuidwest | West | 0,89 | 0% | 5 | 5 | 2008 | Gemiddeld |
| Hudsonstraat | Columbusplein e.o. | West | 0,61 | 0% | 14 | 14 | 2023 | Gemiddeld |
| Hugo de Grootkade | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 1,1 | 0% | 23 | 22 | 2025 | Verhoogd |
| Hugo de Grootplein | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 1,09 | 8% | 12 | 11 | 2014 | Verhoogd |
| Hunzestraat | Scheldebuurt-Oost | Zuid | 1,1 | 8% | 12 | 12 | 2026 | Verhoogd |
| Hygieaplein | Marathonbuurt-Oost | Zuid | 0,48 | 0% | 10 | 10 | 2023 | Laag |
| IJselstraat | IJselbuurt-West | Zuid | 0,58 | 0% | 20 | 20 | 2025 | Gemiddeld |
| Ingogostraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 2 | 43% | 7 | 7 | 2018 | Hoog |
| J.J. Cremerplein | Cremerbuurt-West | West | 0,72 | 0% | 10 | 10 | 2026 | Gemiddeld |
| J.J. Viottastraat | Banpleinbuurt | Zuid | 0,8 | 0% | 7 | 7 | 2024 | Gemiddeld |
| Jacob Catskade | De Wittenbuurt-Zuid | West | 1,41 | 12% | 50 | 49 | 2025 | Verhoogd |
| Jacob Marisstraat | Legmeerpleinbuurt | Zuid | 0,85 | 7% | 15 | 13 | 2024 | Gemiddeld |
| Jacob Obrechtstraat | Banpleinbuurt | Zuid | 1,3 | 0% | 18 | 18 | 2022 | Verhoogd |
| Jacob van Lennepkade | Helmersbuurt-Oost | West | 0,93 | 7% | 29 | 29 | 2022 | Gemiddeld |
| Jacob van Lennepstraat | Da Costabuurt-Zuid | West | 1,08 | 8% | 24 | 24 | 2025 | Verhoogd |
| James Cookstraat | Jan Maijenbuurt | West | 1,34 | 0% | 7 | 6 | 2026 | Verhoogd |
| Jan Bernardusstraat | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 0,89 | 0% | 19 | 19 | 2012 | Gemiddeld |
| Jan Evertsenstraat | Pieter van der Doesbuurt | West | 1 | 0% | 21 | 21 | 2025 | Verhoogd |
| Jan Hanzenstraat | Bellamybuurt-Zuid | West | 0,45 | 18% | 11 | 11 | 2025 | Laag |
| Jan Lievensstraat | Diamantbuurt | Zuid | 0,84 | 0% | 11 | 11 | 2026 | Gemiddeld |
| Jan Luijkenstraat | P.C. Hooftbuurt | Zuid | 1,28 | 8% | 12 | 12 | 2024 | Verhoogd |
| Jan Pieter Heijestraat | Lootsbuurt | West | 0,95 | 17% | 12 | 12 | 2016 | Gemiddeld |
| Jan van Eijkstraat | Minervabuurt-Noord | Zuid | 1,01 | 0% | 7 | 7 | 2026 | Verhoogd |
| Jan van Galenstraat | Robert Scottbuurt-Oost | West | 1,02 | 0% | 29 | 22 | 2026 | Verhoogd |
| Jan van Riebeekstraat | Filips van Almondekwartier | West | 0,09 | 0% | 5 | 5 | 2023 | Laag |
| Jan Willem Brouwersstraat | Concertgebouwbuurt | Zuid | 0,79 | 0% | 5 | 5 | 2026 | Gemiddeld |
| Javastraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 1,48 | 44% | 39 | 39 | 2024 | Verhoogd |
| Jekerstraat | Scheldebuurt-Midden | Zuid | 1,11 | 0% | 16 | 16 | 2026 | Verhoogd |
| Joan Melchior Kemperstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,71 | 18% | 61 | 59 | 2019 | Hoog |
| Johannes Verhulststraat | Cornelis Schuytbuurt | Zuid | 1,34 | 23% | 44 | 44 | 2025 | Verhoogd |
| Johannes Vermeerstraat | Johannes Vermeerbuurt | Zuid | 0,72 | 0% | 16 | 16 | 2024 | Gemiddeld |
| John Franklinstraat | John Franklinbuurt | West | 0,66 | 0% | 6 | 6 | 2025 | Gemiddeld |
| Joubertstraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,21 | 0% | 5 | 4 | 2009 | Verhoogd |
| Jozef Israëlskade | Diamantbuurt | Zuid | 0,38 | 0% | 26 | 24 | 2021 | Laag |
| Kanaalstraat | Cremerbuurt-West | West | 0,83 | 0% | 19 | 19 | 2026 | Gemiddeld |
| Karel du Jardinstraat | Lizzy Ansinghbuurt | Zuid | 0,84 | 0% | 9 | 8 | 2025 | Gemiddeld |
| Kastanjeplein | Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 1,01 | 0% | 10 | 8 | 2024 | Verhoogd |
| Keizersgracht | Vijzelstraatbuurt | Centrum | 0,44 | 4% | 28 | 12 | 2025 | Laag |
| Kerkstraat | Vijzelstraatbuurt | Centrum | 0,25 | 0% | 5 | 3 | 2018 | Laag |
| Kinderdijkstraat | Scheldebuurt-Oost | Zuid | 0,91 | 0% | 10 | 10 | 2025 | Gemiddeld |
| Kinkerstraat | Bellamybuurt-Zuid | West | 1,11 | 19% | 37 | 37 | 2025 | Verhoogd |
| Kometensingel | Tuindorp Oostzaan-Oost | Noord | 1,01 | 0% | 15 | 14 | 2024 | Verhoogd |
| Koninginneweg | Valeriusbuurt-West | Zuid | 0,92 | 4% | 26 | 26 | 2025 | Gemiddeld |
| Kraaipanstraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,56 | 15% | 27 | 27 | 2017 | Hoog |
| Kramatweg | Makassarpleinbuurt | Oost | 1,3 | 11% | 9 | 9 | 2024 | Verhoogd |
| Krammerstraat | Wielingenbuurt | Zuid | 0,66 | 0% | 8 | 8 | 2024 | Gemiddeld |
| Kribbestraat | Rijnbuurt-Midden | Zuid | 0,95 | 0% | 6 | 6 | 2025 | Gemiddeld |
| Kromme-Mijdrechtstraat | Kromme Mijdrechtbuurt | Zuid | 1,3 | 23% | 44 | 40 | 2025 | Verhoogd |
| Krugerplein | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,83 | 22% | 9 | 8 | 2024 | Hoog |
| Kuinderstraat | Rijnbuurt-Midden | Zuid | 1,35 | 10% | 10 | 10 | 2025 | Verhoogd |
| Kuipersstraat | Willibrordusbuurt | Zuid | 0,89 | 5% | 21 | 21 | 2025 | Gemiddeld |
| Laagte Kadijk | Kadijken | Centrum | 0 | 0% | 22 | 20 | 1985 | Laag |
| Laing’s Nekstraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,75 | 42% | 19 | 19 | 2025 | Hoog |
| Lampongstraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 0,66 | 0% | 5 | 5 | 2003 | Gemiddeld |
| Lanseloetstraat | Erasmusparkbuurt-West | West | 0,29 | 0% | 6 | 6 | 2014 | Laag |
| Leeuwenhoekstraat | Weesperzijde-Noord | Oost | 0,63 | 0% | 5 | 5 | 1998 | Gemiddeld |
| Legmeerplein | Legmeerpleinbuurt | Zuid | 0,66 | 0% | 6 | 6 | 2025 | Gemiddeld |
| Legmeerstraat | Legmeerpleinbuurt | Zuid | 0,66 | 0% | 11 | 11 | 2026 | Gemiddeld |
| Leiduinstraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,44 | 0% | 8 | 8 | 2025 | Laag |
| Leimuidenstraat | Aalsmeerwegbuurt-Oost | Zuid | 0,47 | 0% | 5 | 5 | 2025 | Laag |
| Lekstraat | Kromme Mijdrechtbuurt | Zuid | 0,89 | 8% | 24 | 22 | 2025 | Gemiddeld |
| Leliegracht | Leliegracht e.o. | Centrum | 0,83 | 16% | 19 | 8 | 2005 | Gemiddeld |
| Linnaeuskade | Linnaeusparkbuurt | Oost | 1,14 | 0% | 9 | 8 | 2023 | Verhoogd |
| Linnaeusparkweg | Linnaeusparkbuurt | Oost | 1,08 | 25% | 8 | 8 | 2026 | Verhoogd |
| Linnaeusstraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 0,98 | 19% | 42 | 37 | 2026 | Gemiddeld |
| Lodewijk Boisotstraat | Filips van Almondekwartier | West | 1,05 | 0% | 5 | 5 | 2017 | Verhoogd |
| Lodewijk Tripstraat | Frederik Hendrikbuurt-Noord | West | 1,64 | 29% | 14 | 13 | 2024 | Hoog |
| Lomanstraat | Valeriusbuurt-West | Zuid | 0,87 | 0% | 19 | 19 | 2026 | Gemiddeld |
| Lootsstraat | Lootsbuurt | West | 1,23 | 0% | 6 | 6 | 2014 | Verhoogd |
| Lutmastraat | Diamantbuurt | Zuid | 1,1 | 0% | 35 | 34 | 2026 | Verhoogd |
| Maanstraat | Tuindorp Oostzaan-Oost | Noord | 0,88 | 0% | 8 | 8 | 2024 | Gemiddeld |
| Maarten Harpertszoon Trompstraat | Trompbuurt | West | 1,01 | 0% | 9 | 9 | 2023 | Verhoogd |
| Maasstraat | Scheldebuurt-Midden | Zuid | 1,23 | 10% | 30 | 29 | 2026 | Verhoogd |
| Madurastraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 1,17 | 23% | 22 | 22 | 2012 | Verhoogd |
| Majubastraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,08 | 0% | 8 | 7 | 2024 | Verhoogd |
| Marathonweg | Marathonbuurt-Oost | Zuid | 0,74 | 0% | 16 | 16 | 2023 | Gemiddeld |
| Marco Polostraat | John Franklinbuurt | West | 0,66 | 0% | 17 | 17 | 2024 | Gemiddeld |
| Marcusstraat | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 1,68 | 29% | 7 | 7 | 2014 | Hoog |
| Maritzstraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,69 | 33% | 6 | 6 | 2009 | Hoog |
| Marnixkade | Zaagpoortbuurt | Centrum | 1,36 | 38% | 80 | 62 | 2020 | Verhoogd |
| Marnixplein | Zaagpoortbuurt | Centrum | 0,2 | 0% | 9 | 5 | 2020 | Laag |
| Marnixstraat | Marnixbuurt-Noord | Centrum | 0,96 | 4% | 47 | 39 | 2020 | Gemiddeld |
| Mauritskade | Dapperbuurt-Noord | Oost | 0,92 | 8% | 24 | 24 | 2008 | Gemiddeld |
| Mauvestraat | Burgemeester Tellegenbuurt-Oost | Zuid | 0,7 | 0% | 7 | 7 | 2025 | Gemiddeld |
| Medemblikstraat | Tuindorp Nieuwendam-West | Noord | 0,57 | 0% | 8 | 7 | 2014 | Gemiddeld |
| Meerhuizenplein | IJselbuurt-Oost | Zuid | 0,71 | 0% | 7 | 7 | 2021 | Gemiddeld |
| Meerhuizenstraat | IJselbuurt-Oost | Zuid | 0,78 | 0% | 8 | 8 | 2012 | Gemiddeld |
| Menadostraat | Makassarpleinbuurt | Oost | 1,04 | 0% | 5 | 5 | 2012 | Verhoogd |
| Mercatorplein | Balboaplein e.o. | West | 1,22 | 13% | 8 | 8 | 2024 | Verhoogd |
| Mercatorstraat | Robert Scottbuurt-Oost | West | 0,83 | 0% | 18 | 18 | 2026 | Gemiddeld |
| Merwedeplein | Scheldebuurt-Oost | Zuid | 1,16 | 0% | 11 | 11 | 2019 | Verhoogd |
| Mesdagstraat | Burgemeester Tellegenbuurt-West | Zuid | 0,66 | 0% | 11 | 11 | 2025 | Gemiddeld |
| Meteorenweg | Tuindorp Oostzaan-Oost | Noord | 0,71 | 0% | 5 | 5 | 2004 | Gemiddeld |
| Michelangelostraat | Minervabuurt-Midden | Zuid | 0,84 | 0% | 15 | 15 | 2015 | Gemiddeld |
| Middenweg | Don Bosco | Oost | 0,73 | 0% | 11 | 11 | 2025 | Gemiddeld |
| Minervalaan | Minervabuurt-Midden | Zuid | 0,85 | 0% | 19 | 19 | 2016 | Gemiddeld |
| Minervaplein | Minervabuurt-Midden | Zuid | 0,31 | 0% | 12 | 12 | 2016 | Laag |
| Molenbeekstraat | Scheldebuurt-West | Zuid | 1,29 | 0% | 10 | 7 | 2025 | Verhoogd |
| Molukkenstraat | Makassarpleinbuurt | Oost | 0,99 | 4% | 24 | 24 | 2024 | Gemiddeld |
| Mozartkade | Beethovenbuurt | Zuid | 1,43 | 0% | 6 | 6 | 2006 | Verhoogd |
| Mr. P.N. Arntzeniusweg | Linnaeusparkbuurt | Oost | 0,26 | 0% | 7 | 6 | 2011 | Laag |
| Nassaukade | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 1,11 | 11% | 95 | 86 | 2026 | Verhoogd |
| Nes | Nes e.o. | Centrum | 0,27 | 0% | 5 | 2 | 2026 | Laag |
| Niasstraat | Makassarpleinbuurt | Oost | 1,71 | 30% | 10 | 10 | 2012 | Hoog |
| Nicolaas Beetsstraat | Cremerbuurt-Oost | West | 1,07 | 0% | 8 | 8 | 2017 | Verhoogd |
| Nicolaas Maesstraat | Hondecoeterbuurt | Zuid | 1,27 | 0% | 33 | 33 | 2026 | Verhoogd |
| Nieuwe Amstelstraat | Waterloopleinbuurt | Centrum | 0,86 | 29% | 7 | 4 | 2008 | Gemiddeld |
| Nieuwe Herengracht | Weesperbuurt | Centrum | 0,77 | 10% | 20 | 9 | 2026 | Gemiddeld |
| Nieuwe Hoogstraat | Zuiderkerkbuurt | Centrum | 4,83 | 86% | 7 | 5 | 1981 | Hoog |
| Nieuwmarkt | Nieuwmarkt | Centrum | 0,49 | 33% | 12 | 6 | 2005 | Laag |
| Oetewalerstraat | Dapperbuurt-Zuid | Oost | 1,39 | 9% | 11 | 11 | 2024 | Verhoogd |
| Okeghemstraat | Valeriusbuurt-West | Zuid | 0,67 | 0% | 11 | 11 | 2025 | Gemiddeld |
| Olympiakade | Marathonbuurt-West | Zuid | 0,76 | 0% | 9 | 9 | 2020 | Gemiddeld |
| Olympiaplein | Marathonbuurt-Oost | Zuid | 0,44 | 0% | 19 | 18 | 2025 | Laag |
| Olympiaweg | Marathonbuurt-West | Zuid | 0,37 | 0% | 23 | 23 | 2023 | Laag |
| Oostelijke Handelskade | Rietlanden | Oost | 0,73 | 0% | 5 | 2 | 2010 | Gemiddeld |
| Oosterpark | Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 1,32 | 22% | 46 | 42 | 2025 | Verhoogd |
| Oranje Nassaulaan | Willemsparkbuurt-Noord | Zuid | 0,49 | 0% | 10 | 10 | 2025 | Laag |
| Orionplantsoen | Tuindorp Oostzaan-Oost | Noord | 0,89 | 0% | 6 | 6 | 2024 | Gemiddeld |
| Orionstraat | Tuindorp Oostzaan-Oost | Noord | 0,8 | 0% | 5 | 5 | 2004 | Gemiddeld |
| Orteliusstraat | Orteliusbuurt-Zuid | West | 0,84 | 0% | 31 | 30 | 2025 | Gemiddeld |
| Oude IJselstraat | IJselbuurt-West | Zuid | 0,96 | 0% | 9 | 9 | 2017 | Gemiddeld |
| Oude Leliestraat | Leliegracht e.o. | Centrum | 1,72 | 43% | 7 | 4 | 2005 | Hoog |
| Oude Spiegelstraat | Felix Meritisbuurt | Centrum | 2,82 | 54% | 13 | 5 | 2005 | Hoog |
| Oudezijds Voorburgwal | Nes e.o. | Centrum | 0,47 | 0% | 7 | 2 | 2026 | Laag |
| Overamstelstraat | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 1,56 | 33% | 9 | 9 | 2016 | Hoog |
| Overtoom | Cremerbuurt-West | West | 0,86 | 10% | 84 | 83 | 2026 | Gemiddeld |
| P.C. Hooftstraat | P.C. Hooftbuurt | Zuid | 1 | 11% | 9 | 9 | 2022 | Verhoogd |
| Paardekraalstraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 2,11 | 67% | 6 | 6 | 2017 | Hoog |
| Palestrinastraat | Concertgebouwbuurt | Zuid | 1,08 | 0% | 5 | 5 | 2020 | Verhoogd |
| Parnassusweg | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,88 | 0% | 6 | 6 | 2022 | Gemiddeld |
| Patroclosstraat | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,56 | 0% | 5 | 4 | 2022 | Gemiddeld |
| Paulus Potterstraat | P.C. Hooftbuurt | Zuid | 0,82 | 0% | 5 | 5 | 2022 | Gemiddeld |
| Piet Gijzenbrugstraat | Aalsmeerwegbuurt-West | Zuid | 0,61 | 0% | 8 | 8 | 2024 | Gemiddeld |
| Pieter Aertszstraat | Van der Helstpleinbuurt | Zuid | 1,46 | 0% | 17 | 16 | 2026 | Verhoogd |
| Pieter Baststraat | Duivelseiland | Zuid | 1,11 | 11% | 9 | 8 | 2022 | Verhoogd |
| Pieter de Hoochstraat | Johannes Vermeerbuurt | Zuid | 0,71 | 0% | 11 | 11 | 2021 | Gemiddeld |
| Pieter Lastmankade | Bertelmanpleinbuurt | Zuid | 0,57 | 0% | 12 | 12 | 2025 | Gemiddeld |
| Pieter van de Doesstraat | Pieter van der Doesbuurt | West | 0,25 | 0% | 6 | 6 | 2023 | Laag |
| Pieter Vlamingstraat | Dapperbuurt-Noord | Oost | 0,8 | 11% | 19 | 18 | 2007 | Gemiddeld |
| Pontanusstraat | Dapperbuurt-Noord | Oost | 0,77 | 0% | 6 | 6 | 2015 | Gemiddeld |
| Populierenweg | Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 0,16 | 0% | 14 | 14 | 2009 | Laag |
| Postjeskade | Paramariboplein e.o. | West | 0,8 | 0% | 5 | 5 | 2022 | Gemiddeld |
| Postjesweg | Orteliusbuurt-Zuid | West | 0,65 | 0% | 11 | 10 | 2026 | Gemiddeld |
| Potgieterstraat | Da Costabuurt-Noord | West | 0,97 | 0% | 13 | 13 | 2026 | Gemiddeld |
| President Kennedylaan | Rijnbuurt-Oost | Zuid | 1,28 | 10% | 31 | 28 | 2026 | Verhoogd |
| President Steynstraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,16 | 0% | 5 | 5 | 2026 | Verhoogd |
| Pretoriusstraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,68 | 36% | 39 | 38 | 2026 | Hoog |
| Prins Hendriklaan | Willemsparkbuurt-Noord | Zuid | 0,41 | 0% | 5 | 5 | 2023 | Laag |
| Prinsenstraat | Leliegracht e.o. | Centrum | 1,27 | 33% | 6 | 3 | 2005 | Verhoogd |
| Purmerweg | Tuindorp Nieuwendam-West | Noord | 0,29 | 0% | 14 | 8 | 2014 | Laag |
| Pythagorasstraat | Linnaeusparkbuurt | Oost | 0,56 | 0% | 7 | 7 | 2026 | Gemiddeld |
| Quellijnstraat | Frans Halsbuurt | Zuid | 0,99 | 21% | 39 | 32 | 2025 | Gemiddeld |
| Raphaelplein | Minervabuurt-Midden | Zuid | 0,74 | 0% | 8 | 8 | 2015 | Gemiddeld |
| Raphaelstraat | Minervabuurt-Noord | Zuid | 0,98 | 0% | 5 | 5 | 2015 | Gemiddeld |
| Reestraat | Felix Meritisbuurt | Centrum | 1,09 | 25% | 20 | 12 | 2005 | Verhoogd |
| Reggestraat | IJselbuurt-West | Zuid | 1,32 | 11% | 9 | 9 | 2026 | Verhoogd |
| Reigersbergenstraat | Frederik Hendrikbuurt-Zuidwest | West | 0,29 | 0% | 6 | 4 | 2014 | Laag |
| Reijnier Vinkeleskade | Harmoniehofbuurt | Zuid | 0,53 | 0% | 12 | 12 | 2022 | Gemiddeld |
| Reinier Claeszenstraat | Trompbuurt | West | 0,45 | 0% | 8 | 8 | 2026 | Laag |
| Reinwardtstraat | Dapperbuurt-Zuid | Oost | 1,3 | 13% | 8 | 8 | 2009 | Verhoogd |
| Retiefstraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,5 | 28% | 40 | 38 | 2024 | Hoog |
| Reyer Anslostraat | Vondelparkbuurt-West | West | 1,12 | 17% | 6 | 6 | 2026 | Verhoogd |
| Rhijnvis Feithstraat | Cremerbuurt-West | West | 1 | 0% | 10 | 10 | 2025 | Verhoogd |
| Rietwijkerstraat | Aalsmeerwegbuurt-Oost | Zuid | 0,61 | 0% | 11 | 11 | 2026 | Gemiddeld |
| Rijnsburgstraat | Aalsmeerwegbuurt-Oost | Zuid | 0,63 | 0% | 6 | 6 | 2026 | Gemiddeld |
| Rijnstraat | IJselbuurt-Oost | Zuid | 0,92 | 9% | 44 | 42 | 2025 | Gemiddeld |
| Ringdijk | Don Bosco | Oost | 0,49 | 0% | 15 | 14 | 2019 | Laag |
| Roelof Hartstraat | Harmoniehofbuurt | Zuid | 1,01 | 0% | 6 | 6 | 2022 | Verhoogd |
| Roemer Visscherstraat | Vondelparkbuurt-Oost | West | 1,06 | 0% | 5 | 5 | 2006 | Verhoogd |
| Roerstraat | Scheldebuurt-Midden | Zuid | 1,33 | 5% | 19 | 19 | 2019 | Verhoogd |
| Rombout Hogerbeetsstraat | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 0,38 | 0% | 18 | 17 | 2025 | Laag |
| Romeinsarmsteeg | Felix Meritisbuurt | Centrum | 2,55 | 100% | 6 | 3 | 2005 | Hoog |
| Roomolenstraat | Langestraat e.o. | Centrum | 0,63 | 0% | 7 | 3 | 2005 | Gemiddeld |
| Roompotstraat | Wielingenbuurt | Zuid | 0,6 | 0% | 7 | 7 | 2022 | Gemiddeld |
| Rooseveltlaan | Scheldebuurt-Midden | Zuid | 1,11 | 9% | 34 | 33 | 2025 | Verhoogd |
| Rubensstraat | Minervabuurt-Zuid | Zuid | 0,65 | 0% | 11 | 11 | 2025 | Gemiddeld |
| Runstraat | Leidsegracht-Noord | Centrum | 2,56 | 60% | 5 | 3 | 2005 | Hoog |
| Rustenburgerstraat | Van der Helstpleinbuurt | Zuid | 1,04 | 5% | 77 | 76 | 2026 | Verhoogd |
| Ruyschstraat | Weesperzijde-Noord | Oost | 1,4 | 2% | 53 | 50 | 2024 | Verhoogd |
| Ruysdaelkade | Frans Halsbuurt | Zuid | 0,94 | 18% | 51 | 46 | 2026 | Gemiddeld |
| Ruysdaelstraat | Johannes Vermeerbuurt | Zuid | 0,72 | 8% | 24 | 24 | 2026 | Gemiddeld |
| Saenredamstraat | Frans Halsbuurt | Zuid | 0,69 | 3% | 36 | 35 | 2019 | Gemiddeld |
| Saffierstraat | Diamantbuurt | Zuid | 0,73 | 0% | 14 | 14 | 2023 | Gemiddeld |
| Sanderijnstraat | Erasmusparkbuurt-West | West | 0,47 | 0% | 6 | 6 | 2014 | Laag |
| Sarphatipark | Sarphatiparkbuurt | Zuid | 1,19 | 4% | 28 | 26 | 2026 | Verhoogd |
| Sarphatistraat | Sarphatistrook | Centrum | 0,78 | 5% | 19 | 16 | 2024 | Gemiddeld |
| Sassenheimstraat | Aalsmeerwegbuurt-Oost | Zuid | 0,49 | 0% | 12 | 12 | 2026 | Laag |
| Saxen-Weimarlaan | Willemsparkbuurt-Noord | Zuid | 0,96 | 0% | 8 | 8 | 2024 | Gemiddeld |
| Schaepmanstraat | Buyskade e.o. | West | 1,35 | 0% | 8 | 8 | 2008 | Verhoogd |
| Schalk Burgerstraat | Transvaalbuurt-West | Oost | 1,17 | 0% | 18 | 15 | 2024 | Verhoogd |
| Scheldestraat | Wielingenbuurt | Zuid | 1,36 | 21% | 14 | 14 | 2025 | Verhoogd |
| Schimmelstraat | Bellamybuurt-Noord | West | 1,08 | 14% | 7 | 7 | 2024 | Verhoogd |
| Schinkelstraat | Schinkelbuurt-Noord | Zuid | 0,73 | 17% | 6 | 6 | 2019 | Gemiddeld |
| Schipbeekstraat | IJselbuurt-West | Zuid | 0,5 | 0% | 7 | 7 | 2022 | Gemiddeld |
| Schubertstraat | Diepenbrockbuurt | Zuid | 0,57 | 0% | 7 | 7 | 2021 | Gemiddeld |
| Shackletonstraat | Jan Maijenbuurt | West | 1,24 | 17% | 6 | 6 | 2014 | Verhoogd |
| Simon Stevinstraat | Don Bosco | Oost | 0,1 | 0% | 6 | 6 | 2009 | Laag |
| Singel | Leliegracht e.o. | Centrum | 0,63 | 11% | 74 | 40 | 2025 | Gemiddeld |
| Sint Willibrordusstraat | Willibrordusbuurt | Zuid | 1,54 | 33% | 21 | 20 | 2025 | Hoog |
| Slingerbeekstraat | IJselbuurt-West | Zuid | 0,55 | 0% | 10 | 10 | 2021 | Gemiddeld |
| Sloterkade | Legmeerpleinbuurt | Zuid | 0,64 | 0% | 16 | 16 | 2025 | Gemiddeld |
| Smaragdplein | Diamantbuurt | Zuid | 1,06 | 0% | 5 | 5 | 2021 | Verhoogd |
| Smitstraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,23 | 0% | 13 | 13 | 2026 | Verhoogd |
| Soendastraat | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 0,45 | 0% | 6 | 6 | 2012 | Laag |
| Soeteboomstraat | Twiske-West | Noord | 0,76 | 17% | 23 | 7 | 2006 | Gemiddeld |
| Spaarndammerstraat | Spaarndammerbuurt-Zuidoost | West | 0,62 | 0% | 7 | 7 | 2014 | Gemiddeld |
| Spijkerhaven | Hamerstraatkwartier-West | Noord | 1,15 | 23% | 39 | 2 | 1994 | Verhoogd |
| Spinozastraat | Sarphatistrook | Centrum | 0,81 | 0% | 18 | 14 | 2021 | Gemiddeld |
| Sportstraat | Marathonbuurt-West | Zuid | 0,41 | 0% | 12 | 12 | 2020 | Laag |
| Stadhouderskade | Frans Halsbuurt | Zuid | 1,22 | 10% | 20 | 19 | 2025 | Verhoogd |
| Stadionkade | Minervabuurt-Zuid | Zuid | 0,6 | 0% | 19 | 19 | 2026 | Gemiddeld |
| Stadionweg | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,52 | 0% | 37 | 36 | 2026 | Gemiddeld |
| Steve Bikoplein | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 2,37 | 73% | 11 | 10 | 2025 | Hoog |
| Stolwijkstraat | Aalsmeerwegbuurt-West | Zuid | 0,91 | 0% | 7 | 7 | 2026 | Gemiddeld |
| Sumatraplantsoen | Sumatraplantsoenbuurt | Oost | 0,57 | 0% | 8 | 8 | 2002 | Gemiddeld |
| Sumatrastraat | Timorpleinbuurt-Zuid | Oost | 1,63 | 29% | 17 | 16 | 2023 | Hoog |
| Swammerdamstraat | Weesperzijde-Noord | Oost | 1,24 | 7% | 43 | 39 | 2024 | Verhoogd |
| Ten Katestraat | Bellamybuurt-Zuid | West | 0,79 | 11% | 9 | 9 | 2021 | Gemiddeld |
| Ter Gouwstraat | Oostpoort | Oost | 1,22 | 38% | 13 | 7 | 2012 | Verhoogd |
| Theophile de Bockstraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,43 | 0% | 8 | 8 | 2022 | Laag |
| Therese Schwartzeplein | Burgemeester Tellegenbuurt-West | Zuid | 0,48 | 0% | 5 | 5 | 2021 | Laag |
| Tilanusstraat | Oosterparkbuurt-Noordwest | Oost | 1,14 | 3% | 31 | 28 | 2024 | Verhoogd |
| Timorplein | Timorpleinbuurt-Noord | Oost | 0,71 | 11% | 9 | 8 | 1995 | Gemiddeld |
| Titaanstraat | Minervabuurt-Noord | Zuid | 0,96 | 0% | 5 | 5 | 2015 | Gemiddeld |
| Toldwarsstraat | Van der Helstpleinbuurt | Zuid | 0,89 | 0% | 5 | 5 | 2026 | Gemiddeld |
| Tolstraat | Burgemeester Tellegenbuurt-Oost | Zuid | 1,18 | 14% | 21 | 21 | 2026 | Verhoogd |
| Torresstraat | Jan Maijenbuurt | West | 1,8 | 20% | 5 | 5 | 2000 | Hoog |
| Transvaalkade | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,27 | 16% | 31 | 31 | 2025 | Verhoogd |
| Transvaalstraat | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,18 | 8% | 38 | 35 | 2025 | Verhoogd |
| Trompenburgstraat | Kromme Mijdrechtbuurt | Zuid | 1,18 | 0% | 10 | 10 | 2026 | Verhoogd |
| Tugelaweg | Transvaalbuurt-Oost | Oost | 1,23 | 0% | 21 | 21 | 2019 | Verhoogd |
| Turnerstraat | Marathonbuurt-West | Zuid | 0,43 | 0% | 5 | 5 | 2020 | Laag |
| Tweede Atjehstraat | Timorpleinbuurt-Zuid | Oost | 1,77 | 20% | 10 | 10 | 2023 | Hoog |
| Tweede Boerhaavestraat | Oosterparkbuurt-Noordwest | Oost | 0,81 | 0% | 9 | 9 | 2023 | Gemiddeld |
| Tweede Hugo de Grootstraat | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 0,91 | 8% | 13 | 11 | 2022 | Gemiddeld |
| Tweede Jacob van Campenstraat | Gerard Doubuurt | Zuid | 1,33 | 21% | 14 | 14 | 2025 | Verhoogd |
| Tweede Keucheniusstraat | Westerstaatsman | West | 1,69 | 0% | 7 | 6 | 2013 | Hoog |
| Tweede Nassaustraat | De Wittenbuurt-Noord | West | 1,01 | 8% | 12 | 12 | 2023 | Verhoogd |
| Tweede Oosterparkstraat | Oosterparkbuurt-Zuidoost | Oost | 0,95 | 3% | 34 | 31 | 2026 | Gemiddeld |
| Tweede van der Helststraat | Burgemeester Tellegenbuurt-West | Zuid | 1,38 | 9% | 11 | 11 | 2025 | Verhoogd |
| Tweede van Swindenstraat | Dapperbuurt-Zuid | Oost | 0,7 | 22% | 9 | 9 | 2015 | Gemiddeld |
| Twiskestraat | Kadoelen | Noord | 0,62 | 11% | 19 | 6 | 2006 | Gemiddeld |
| Uiterwaardenstraat | Rijnbuurt-Oost | Zuid | 0,83 | 0% | 37 | 36 | 2026 | Gemiddeld |
| Uithoornstraat | IJselbuurt-Oost | Zuid | 0,75 | 0% | 12 | 12 | 2024 | Gemiddeld |
| Valentijnkade | Sumatraplantsoenbuurt | Oost | 0,28 | 0% | 6 | 6 | 2015 | Laag |
| Valeriusplein | Valeriusbuurt-West | Zuid | 0,6 | 0% | 7 | 7 | 2022 | Gemiddeld |
| Valeriusstraat | Valeriusbuurt-West | Zuid | 1,04 | 8% | 53 | 53 | 2026 | Verhoogd |
| Van Baerlestraat | Hondecoeterbuurt | Zuid | 1,39 | 18% | 17 | 17 | 2026 | Verhoogd |
| Van Beuningenstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 0,89 | 0% | 23 | 23 | 2025 | Gemiddeld |
| Van Boetzelaerstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,76 | 18% | 56 | 55 | 2017 | Hoog |
| Van Bossestraat | Westerstaatsman | West | 1,58 | 0% | 39 | 37 | 2023 | Hoog |
| Van Breestraat | Cornelis Schuytbuurt | Zuid | 0,99 | 8% | 26 | 26 | 2024 | Gemiddeld |
| Van der Hoopstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,64 | 19% | 63 | 60 | 2025 | Hoog |
| Van der Vijverstraat | Oostpoort | Oost | 2,08 | 50% | 6 | 3 | 2012 | Hoog |
| Van Eeghenstraat | Concertgebouwbuurt | Zuid | 0,44 | 4% | 23 | 23 | 2022 | Laag |
| Van Hallstraat | Westerstaatsman | West | 1,31 | 0% | 35 | 31 | 2020 | Verhoogd |
| Van Hilligaertstraat | Cornelis Troostbuurt | Zuid | 0,24 | 0% | 6 | 6 | 2023 | Laag |
| Van Hogendorpstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,58 | 15% | 91 | 90 | 2020 | Hoog |
| Van Limburg Stirumstraat | Fannius Scholtenbuurt | West | 1,65 | 0% | 5 | 4 | 2021 | Hoog |
| Van Oldenbarneveldtplein | Frederik Hendrikbuurt-Noord | West | 1,28 | 19% | 16 | 15 | 2020 | Verhoogd |
| Van Oldenbarneveldtstraat | Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | West | 1,32 | 13% | 75 | 69 | 2025 | Verhoogd |
| Van Ostadestraat | Cornelis Troostbuurt | Zuid | 1,12 | 6% | 120 | 111 | 2025 | Verhoogd |
| Van Speijkstraat | De Wester Quartier | West | 0,48 | 0% | 13 | 12 | 2023 | Laag |
| Van Spilbergenstraat | Orteliusbuurt-Zuid | West | 0,8 | 0% | 30 | 29 | 2026 | Gemiddeld |
| Van Tuyll van Serooskerkenplein | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,42 | 0% | 5 | 5 | 2022 | Laag |
| Van Tuyll van Serooskerkenweg | Van Tuyllbuurt | Zuid | 0,54 | 0% | 14 | 14 | 2026 | Gemiddeld |
| Van Woustraat | Hemonybuurt | Zuid | 1,09 | 19% | 48 | 45 | 2026 | Verhoogd |
| Vasco da Gamastraat | Columbusplein e.o. | West | 0,69 | 0% | 24 | 16 | 2026 | Gemiddeld |
| Vechtstraat | IJselbuurt-Oost | Zuid | 1,06 | 6% | 48 | 45 | 2026 | Verhoogd |
| Vespuccistraat | John Franklinbuurt | West | 0,89 | 0% | 22 | 22 | 2024 | Gemiddeld |
| Victorieplein | IJselbuurt-West | Zuid | 0,89 | 0% | 10 | 10 | 2018 | Gemiddeld |
| Vogelenzangstraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,4 | 0% | 6 | 6 | 2023 | Laag |
| Vogelkade | Vogelbuurt-Noord | Noord | 3,14 | 100% | 5 | 4 | 1994 | Hoog |
| Volkerakstraat | Wielingenbuurt | Zuid | 0,82 | 0% | 15 | 14 | 2022 | Gemiddeld |
| Von Zesenstraat | Dapperbuurt-Noord | Oost | 1,12 | 0% | 9 | 9 | 2012 | Verhoogd |
| Vondelkerkstraat | Vondelparkbuurt-West | West | 0,5 | 0% | 5 | 5 | 2012 | Gemiddeld |
| Vondelstraat | Vondelparkbuurt-Oost | West | 1,23 | 29% | 14 | 14 | 2024 | Verhoogd |
| Vossiusstraat | P.C. Hooftbuurt | Zuid | 0,53 | 14% | 14 | 14 | 2024 | Gemiddeld |
| Vrijheidslaan | IJselbuurt-Oost | Zuid | 0,95 | 0% | 39 | 38 | 2025 | Gemiddeld |
| Vrolikstraat | Oosterparkbuurt-Zuidwest | Oost | 1,85 | 37% | 65 | 63 | 2025 | Hoog |
| Waalstraat | IJselbuurt-West | Zuid | 1,01 | 3% | 31 | 31 | 2026 | Verhoogd |
| Wagenaarstraat | Dapperbuurt-Noord | Oost | 0,8 | 0% | 14 | 14 | 2024 | Gemiddeld |
| Wakkerstraat | Don Bosco | Oost | 0,5 | 0% | 13 | 12 | 2026 | Gemiddeld |
| Warmondstraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,22 | 0% | 10 | 10 | 2025 | Laag |
| Watteaustraat | Minervabuurt-Zuid | Zuid | 0,55 | 0% | 8 | 8 | 2024 | Gemiddeld |
| Waverstraat | Kromme Mijdrechtbuurt | Zuid | 0,87 | 4% | 23 | 16 | 2025 | Gemiddeld |
| Weesperzijde | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 0,95 | 10% | 52 | 45 | 2025 | Gemiddeld |
| Weissenbruchstraat | Legmeerpleinbuurt | Zuid | 0,53 | 0% | 8 | 8 | 2026 | Gemiddeld |
| Wenslauerstraat | Bellamybuurt-Zuid | West | 0,34 | 25% | 8 | 8 | 2006 | Laag |
| Wervershoofstraat | Tuindorp Nieuwendam-West | Noord | 0,24 | 0% | 11 | 9 | 2014 | Laag |
| Westerdoksdijk | Zeeheldenbuurt | West | 5,75 | 86% | 7 | 4 | 1992 | Hoog |
| Westlandgracht | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,33 | 0% | 13 | 13 | 2026 | Laag |
| Wibautstraat | Weesperzijde-Midden/Zuid | Oost | 1,14 | 0% | 29 | 28 | 2024 | Verhoogd |
| Wielingenstraat | Wielingenbuurt | Zuid | 1,01 | 0% | 5 | 5 | 2025 | Verhoogd |
| Wijde Heisteeg | Leidsegracht-Noord | Centrum | 0,86 | 0% | 5 | 3 | 2025 | Gemiddeld |
| Wijttenbachstraat | Dapperbuurt-Zuid | Oost | 1,98 | 48% | 21 | 19 | 2026 | Hoog |
| Wilhelminastraat | Cremerbuurt-West | West | 0,98 | 0% | 30 | 30 | 2025 | Gemiddeld |
| Willem Beukelsstraat | Don Bosco | Oost | 0,46 | 0% | 8 | 7 | 2025 | Laag |
| Willem de Zwijgerlaan | Landlust-Zuid | West | 1,03 | 0% | 6 | 6 | 2022 | Verhoogd |
| Willem Passtoorsstraat | Burgemeester Tellegenbuurt-West | Zuid | 0,67 | 0% | 7 | 7 | 2024 | Gemiddeld |
| Willem Schoutenstraat | Orteliusbuurt-Midden | West | 0,85 | 0% | 9 | 9 | 2022 | Gemiddeld |
| Willemsparkweg | Cornelis Schuytbuurt | Zuid | 1,05 | 20% | 35 | 33 | 2025 | Verhoogd |
| Witte de Withstraat | Filips van Almondekwartier | West | 0,83 | 0% | 9 | 9 | 2023 | Gemiddeld |
| Woestduinstraat | Westlandgrachtbuurt | Zuid | 0,61 | 0% | 22 | 21 | 2026 | Gemiddeld |
| Wolvenstraat | Felix Meritisbuurt | Centrum | 1,39 | 38% | 8 | 4 | 2005 | Verhoogd |
| Wormerveerstraat | Spaarndammerbuurt-Zuidwest | West | 0,88 | 0% | 10 | 9 | 2003 | Gemiddeld |
| Woubruggestraat | Aalsmeerwegbuurt-Oost | Zuid | 0,59 | 0% | 7 | 7 | 2025 | Gemiddeld |
| Wouwermanstraat | Hondecoeterbuurt | Zuid | 1,11 | 11% | 9 | 9 | 2023 | Verhoogd |
| Zaanstraat | Spaarndammerbuurt-Zuidwest | West | 0,92 | 0% | 9 | 7 | 2026 | Gemiddeld |
| Zacharias Jansestraat | Don Bosco | Oost | 0,48 | 0% | 23 | 22 | 2025 | Laag |
| Zandhoek | Westelijke eilanden | Centrum | 3,19 | 75% | 8 | 5 | 2018 | Hoog |
| Zeeburgerdijk | Dapperbuurt-Noord | Oost | 0,92 | 25% | 40 | 38 | 2018 | Gemiddeld |
| Zocherstraat | Vondelparkbuurt-West | West | 1,16 | 20% | 10 | 10 | 2017 | Verhoogd |
| Zuideinde | Twiske-West | Noord | 1,1 | 21% | 62 | 27 | 2006 | Verhoogd |
Let op: dit zijn gemiddelden van de meetbouten in een buurt of straat. Twee buurpanden kunnen heel verschillend gefundeerd zijn. Een gemiddelde vervangt geen onderzoek aan het pand zelf.
Bron en rekenmethode
- Bron: Registratie meetbouten van de gemeente Amsterdam, open data via api.data.amsterdam.nl, opgehaald op . De tabellen meetbouten, metingen, referentiepunten en rollagen zijn gebruikt.
- Zakking per meetbout: de totale zakking tussen de eerste en de laatste meting, gedeeld door het aantal jaren daartussen.
- Selectie: alleen meetbouten met minstens twee metingen over minstens drie jaar: 10.558 van de 12.941.
- Per buurt en straat: de mediaan van de meetbouten. Buurten met minstens 10 meetbouten (138 buurten), straten met minstens 5 meetbouten op minstens 2 adressen (514 straten). Geen huisnummers.
- Aantal meetbouten per adres en gevel: actuele meetbouten (10.785 bij 9.533 adressen). De gevel is afgeleid uit de windrichting van het muurvlak, die bij 6.200 adressen bekend is.
- Beperkingen: de gemeentelijke meetbouten volgen bouwblokken, niet individuele huizen. Oude metingen zeggen weinig over de zakking nu. Eigen meetbouten van eigenaren en VvE’s zitten niet in deze data.
U mag deze cijfers overnemen met vermelding van de bron: gemeente Amsterdam, bewerking Premiumkeur Amsterdam.
Meetbout of funderingsonderzoek: wat onze rapporten laten zien
In het kort: de meetbout van de gemeente Amsterdam op een adres zegt weinig over de fundering van dat ene huis. In onze vergelijking liet de gemeentelijke meetbout bij de helft van de ernstige funderingsproblemen die wij vonden weinig of geen zakking zien. Snel zakken was wel een reëel waarschuwingssignaal.
Wat wij hebben vergeleken
Premiumkeur heeft in Amsterdam 152 funderingsonderzoeken uitgevoerd die in onze rapportendataset staan, de meeste bovengronds: een quickscan of fase 1-onderzoek met lintvoegmeting, vloerwaterpassingen, scheurinspectie, archiefonderzoek en, als die er zijn, meetboutgegevens. Wij hebben deze onderzoeken en onze bouwkundige keuringen vergeleken met de meetboutregistratie van de gemeente Amsterdam (12.941 meetbouten en 71.975 metingen), op adresniveau, niet per straat of buurt. Peildatum: .
Hoe vaak zit er een gemeentelijke meetbout op het adres?
- Bij 21 van onze 152 funderingsonderzoeken zat een gemeentelijke meetbout op hetzelfde adres. Bij de andere 131 had de gemeente geen gegevens over dat specifieke huis.
- Over al onze Amsterdamse keuringen en funderingsonderzoeken samen (593 adressen) had 11% een gemeentelijke meetbout op het adres.
- Waar wel een meetbout zat, was het bijna altijd één bout (34 van 37 adressen). Bij 15 van de 35 bruikbare meetbouten was de laatste meting van vóór 2016.
Ons oordeel naast de meetbout
Op 37 adressen hadden we zowel een duidelijk oordeel over de fundering in ons rapport als een gemeentelijke meetbout.
| Ons oordeel over de fundering | Meetbout laag of gemiddeld (minder dan 1 mm per jaar) | Meetbout verhoogd of hoog (1 mm per jaar of meer) | Geen bruikbare meting | Totaal |
|---|---|---|---|---|
| Ernstig: herstel of fase 2 nodig | 4 | 5 | 1 | 10 |
| Matig: aandacht of monitoring nodig | 6 | 4 | 0 | 10 |
| Goed of redelijk | 7 | 9 | 1 | 17 |
Twee voorbeelden uit onze dossiers, zonder adres. Bij een woning uit 1898, onderzocht in 2024, zakte de gemeentelijke meetbout 0,15 mm per jaar, maar ons onderzoek liet zien dat de fundering op korte termijn vernieuwd moest worden. Bij een woning uit 1890, onderzocht in 2019, zakte de meetbout 2,4 mm per jaar (laatste meting 2006), maar wij vonden geen funderingsgebrek, alleen een plaatselijke verzakking bij een pui.
Conclusie
Er is een verband tussen de gemeentelijke meetboutgegevens en de staat van de fundering, maar het is zwak en op het niveau van één huis onbetrouwbaar. Bij een meetbout van 1,5 mm per jaar of meer vonden wij in 4 van de 7 gevallen een ernstig funderingsprobleem, tegen 4 van de 17 bij een lage of gemiddelde meetbout. Maar weinig zakking was geen garantie: in de helft van de gevallen waarin wij een ernstig probleem vonden, liet de meetbout weinig of geen zakking zien, of was er geen bruikbare meting. En een hoge meetbout betekende niet altijd een slechte fundering.
Dat ligt niet aan de nauwkeurigheid van de meting, maar aan het aantal: meestal één bout, in één gevel, vaak met oude gegevens. De gemeente volgt met deze meetbouten bouwblokken, geen individuele huizen. Ook ons eigen bovengrondse onderzoek heeft een grens: het geeft een onderbouwde inschatting, maar ziet de palen niet. Zekerheid over de houten palen geeft alleen een fase 2-onderzoek met graafputten, en elk funderingsonderzoek is een momentopname.
Ons advies
- Gebruik de gemeentelijke meetbout als signaal, niet als oordeel. Zakt de meetbout 1,5 mm per jaar of meer, of zit de straat of buurt in de categorie verhoogd of hoog, laat dan vóór de koop een funderingsonderzoek doen.
- Laat u niet geruststellen door één lage meetbout. Kijk naar het aantal meetbouten, de gevel en de datum van de laatste meting.
- Geen meetbout op het adres? Dat geldt voor de meeste Amsterdamse huizen. Dan is onderzoek aan het pand zelf de enige manier om de fundering te beoordelen.
- Begin bovengronds en ga verder als er aanwijzingen zijn. Bij twijfel of bij een splitsingsaanvraag kan een fase 2-onderzoek nodig zijn.
- Wilt u een huis langere tijd volgen? Laat minstens acht meetbouten plaatsen, verdeeld over voor- en achtergevel.
- Kies de onderzoeker zelf en laat u daarbij niet door de makelaar van de verkoper sturen.
Methode: per adres is het oordeel uit ons rapport (ernstig, matig, goed of redelijk) vergeleken met de mediane zakking van de gemeentelijke meetbouten op exact hetzelfde adres, berekend als de totale zakking tussen eerste en laatste meting gedeeld door de jaren daartussen (minimaal 3 jaar). 37 adressen is te weinig voor harde statistiek: de cijfers geven een richting aan, geen bewijs.
Veelgestelde vragen over meetbouten in Amsterdam
Hoe lang moet een meetbout gemeten zijn voor een betrouwbare uitkomst?
Hoe langer, hoe betrouwbaarder. Na één of twee jaar is de zakking meestal zo klein dat meetverschillen en seizoensinvloeden zoals de grondwaterstand de uitkomst kunnen bepalen. Pas bij minstens drie jaar met meerdere metingen ontstaat een bruikbare trend, en na vijf jaar of langer een betrouwbare zakkingssnelheid. Alleen een nulmeting zegt niets. Kijk ook naar de datum van de laatste meting.
De verkoper geeft meetboutgegevens van één of twee jaar mee. Is dat genoeg?
Nee. Over één of twee jaar is de gemeten zakking meestal zo klein dat het geen betrouwbare conclusie geeft. Zulke korte meetreeksen kunnen een te positief beeld geven en worden soms gebruikt om een koper gerust te stellen. Vraag sinds wanneer er gemeten is, hoe vaak, door wie en in welke gevels, en laat bij twijfel vóór het tekenen een onafhankelijk funderingsonderzoek doen.
Zegt de gemeentelijke meetbout of de fundering van mijn huis goed is?
Nee, niet betrouwbaar. In de vergelijking van Premiumkeur liet de gemeentelijke meetbout bij de helft van de ernstige funderingsproblemen die wij vonden weinig of geen zakking zien, of was er geen bruikbare meting. Meestal gaat het om één meetbout in één gevel, vaak met oude metingen. Gebruik de meetbout als signaal, niet als oordeel.
Hoe vaak zit er een gemeentelijke meetbout op een Amsterdams adres?
Weinig. Van de 593 Amsterdamse adressen waar Premiumkeur een bouwkundige keuring of funderingsonderzoek deed, had 11% een gemeentelijke meetbout op het adres; bij de funderingsonderzoeken 21 van de 152. Waar wel een meetbout zat, was het bijna altijd één bout.
Is een funderingsonderzoek nodig als de meetbout weinig zakking laat zien?
Een lage meetbout is geen garantie. Kijk naar het aantal meetbouten, de gevel en de datum van de laatste meting. Bij een oud pand op houten palen, scheuren of scheefstand is onderzoek aan het pand zelf de enige manier om de fundering te beoordelen.
Wat betekent het als de meetbout veel zakking laat zien?
Een zakking van 1,5 mm per jaar of meer is een reëel waarschuwingssignaal: in de vergelijking van Premiumkeur vonden wij bij zulke meetbouten in 4 van de 7 gevallen een ernstig funderingsprobleem. Het is geen bewijs: soms gaat het om oude metingen of plaatselijke zakking. Laat vóór de koop een funderingsonderzoek doen.
Welke buurten in Amsterdam zakken het snelst?
Van de buurten met minstens 10 meetbouten en een meting in 2016 of later zakken de Haarlemmerbuurt-West (2,33 mm per jaar), de Zuiderkerkbuurt (2,15 mm) en de Timorpleinbuurt-Zuid (1,79 mm) het snelst. Daarna volgen de Fannius Scholtenbuurt, Oostpoort, Westerstaatsman en de Transvaalbuurt. Dit zijn medianen van de gemeentelijke meetbouten, peildatum .
Welk stadsdeel in Amsterdam zakt het meest?
Van de stadsdelen met recente metingen zakt Oost gemiddeld het snelst (1,30 mm per jaar), gevolgd door Centrum (1,26 mm) en West (1,16 mm). Zuid zakt gemiddeld 1,00 mm per jaar. Noord komt op 1,35 mm, maar die cijfers zijn grotendeels van vóór 2016.
Hoeveel meetbouten heeft de gemeente Amsterdam?
De gemeentelijke registratie bevat 12.941 meetbouten en 71.975 metingen uit de periode 1948 tot en met 2026. Daarvan zijn 10.785 meetbouten bij 9.533 adressen nog actueel.
Meet de gemeente Amsterdam de meetbouten nog?
Een deel wel: er zijn metingen uit 2026. Maar van de actuele meetbouten is 60% sinds 2016 niet meer gemeten. Kijk daarom altijd naar de datum van de laatste meting.
Zegt de zakking van mijn straat iets over mijn huis?
Het is een aanwijzing, geen oordeel. Een straat in de categorie verhoogd of hoog is een reden om vóór de koop een funderingsonderzoek te laten doen. Twee buurpanden kunnen heel verschillend gefundeerd zijn, dus een gemiddelde vervangt geen onderzoek aan het pand zelf.
Hoeveel meetbouten zijn nodig om één huis te beoordelen?
Premiumkeur adviseert minstens acht meetbouten, verdeeld over voor- en achtergevel en de bouwmuren. Bij 92% van de Amsterdamse adressen met een gemeentelijke meetbout staat er maar één.
Kan ik de meetboutdata van Amsterdam downloaden?
Ja. Op deze pagina staan de zakking per buurt en per straat als CSV-bestand. De ruwe metingen zijn open data van de gemeente Amsterdam.
Wat kost het plaatsen van meetbouten in Amsterdam?
Bij Premiumkeur kost het plaatsen van meetbouten € 1.179 inclusief btw (gemiddeld 8 tot 10 meetbouten per pand). Een herhalingsmeting kost € 774 inclusief btw. Een funderingsonderzoek fase 1 kost € 699 inclusief btw voor een standaardwoning.
Meer weten of een funderingsonderzoek aanvragen?
Premiumkeur is een onafhankelijk bouwkundig adviesbureau in Amsterdam. Wij werken niet samen met makelaars. Neem contact met ons op:
Premiumkeur AmsterdamTelefoon: 020-7736842
WhatsApp: 06-29563190
E-mail: premiumkeur@gmail.com
Lees verder: Wat zijn meetbouten en de zoekfunctie per straat, Kennisbank funderingsonderzoek fase 1, Kennisbank funderingsonderzoek fase 2 en Diensten en tarieven.

